Oto książki dla dzieci, które warto przeczytać w lutym. Są to książki mądre, zabawne, pouczające, a przede wszystkim pozwalające marzyć. Poznaj 7 książek, które warto mieć!
SKLEP
7 książek dla dziecki, które warto przeczytać
#1
TYTUŁ: ,,SEKRETNE ŻYCIE ZĘBÓW”
AUTOR: MARIONA TOLOSA SISTERE / WYDAWNICTWO: DEBIT
„Sekretne życie zębów” to jedna z tych książek dla dzieci, które warto przeczytać wspólnie. To cały przewodnik po świecie zębów. Sięgnij po nią nie tylko, gdy czujesz, że Twoje dziecko obawia się dentysty, ale również wtedy, gdy nie ma z tym problemów. W tej książce odkryjesz sekrety na zdrowe zęby ludzi z różnych stron świata, poznasz ich obyczaje, zębowe rytuały i przekonania. Ta książka to doskonały poradnik o tym, jak dbać i pielęgnować zęby, nie od święta, ale dzień po dniu. Co najważniejsze książka ta pozwoli dowiedzieć się jak ważną rolę dla człowieka odgrywają zęby. Książka wyposażona jest w piękne, barwne i niezwykle obrazujące ilustracje. Dzięki temu czytanie to sama przyjemność. Śmiało mogę powiedzieć, że to książka, do której się wraca, którą przedszkolak ogląda w kółko i na okrągło. A o to przecież chodzi w magii książek. To jak, czytamy razem?
#2
AUTOR: KRISTEN PERRIN / WYDAWNICTWO: DWUKROPEK
Dzisiaj tak trudno jest znaleźć książki dla starszych dzieci, które warto przeczytać. I chociaż Matteo z Nicolasem coraz mniej chętnie sięgają po książki, próbuję ze wszystkich sił zachęcić ich do czytania, bo poszerza horyzonty, pozwala marzyć i rozwijać wyobraźnię. Aby zachęcić ich, czytamy razem na głos, mam wtedy i ja z tego ogromną frajdę. Coraz mniej bowiem jest już możliwości budowania z nimi relacji i spędzania czasu. „Enna. Towarzystwo Szmaragdowego Atramentu” to książka intrygująca i wciągająca. Jak to mówią moje dzieci emocje sto razy większe, niż na grzybach. Znaleźliśmy w niej wszystko to, czego od dobrej książki oczekiwalibyśmy: odrobinę magii, nieoczekiwany zwrot sytuacji, wartą akcję i bohaterowie, z którymi łatwo się utożsamić. Jako wierni miłośnicy Harrego Pottera, nie mogliśmy przejść obok tej magicznej opowieści z oszałamiającą przygodą. Książka sprawdzi się doskonale dla starszaków, którzy umieją i chcą czytać dużo i dobrze.
#3
TYTUŁ: „MUMINEK”
AUTOR: NA PODSTAWIE OPOWIADAŃ TOWE JANSSON / WYDAWNICTWO: HARPERKIDS
Zoe pokochała serię o Muminku całym sercem. I chociaż nie była to moja najukochańsza bajka z dzieciństwa, rozumiem czemu Zoe stała się taką miłośniczką mieszkańców Doliny Muminków. Każde opowiadanie jest idealnej długości do wieczornego czytania, barwne obrazki pozwalają wyśnić potem piękne sny, a tematyka opowiadań jest prosta, przyjemna, angażująca i pouczająca. Nie ma tu elementów, które przebodźcowują dzieci, wszystko skrojone jest tu tak, aby koić, rozczulać i otulać na dobranoc. My już pędzimy do księgarni po nowe książki z serii „Opowiadania z doliny Muminków”. Czuję, że te książki zostaną z nami długo, bo ich duże litery i ilość tekstu, sprawdzi się, gdy Zoe będzie sama mogła sięgać po książki i je czytać.
Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!
Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.
#4
TYTUŁ: „JAK Z…ZOSTAŁEM STAND-UPEREM, czyli historia Billy’ego Plimptona”
AUTOR: HELEN RUTTER / WYDAWNICTWO: ZIELONA SOWA
„Jak z…zostałem stand-uperem” to kolejna książka, po którą chętnie sięgną starsze dzieci. Pełna jest humoru i pasji. To ta książka dla dzieci, którą warto przeczytać, gdy chce się zrozumieć jak realizować marzenia i pasję. 11-letni Billy, bohater książki ma jedno najważniejsze marzenie, chce zostać standuperem, jednak jego jąkanie może stanąć na przeszkodzie w realizacji planów. Co zrobi, żeby osiągnąć cel? Czy gotowy będzie przełamać się? Tylko czytając książkę dowiesz się tego. Jestem przekonana, że ta książka może dodać otuchy, a nawet zmienić punkt widzenia, wszystkim tym dzieciom, którym trzeba dodać skrzydeł. W książce żarty przeplatają się z codziennymi problemami młodzieży szkolnej. Książka świetna także dla rodziców. Czy wiesz, że autorka napisała ją czerpiąc z własnych doświadczeń z jąkającym się synem? Z tą książką gwarantuję Ci dobry czas, pełen śmiechu, a nawet cennych przemyśleń. Trudno nie polubić Billego, nie kibicować mu i nie trzymać za niego kciuków.
#5
TYTUŁ: „WIELKA KSIĘGA WODY. Od kropli deszczu po niszczycielskie tsunami”
AUTOR: SARAH GARRE I MARIJKE HUYSMANS / WYDAWNICTWO: KROPKA
Oto książka dla dzieci, którą warto przeczytać wspólnie i wracać do niej, gdy tylko poczujecie, że chcecie wiedzieć jeszcze więcej. Ta książka to prawdziwy ocean ciekawostek, powiedziałabym nawet kompendium wiedzy o wodzie. Żadnego lania wody tu nie znajdziesz, same fakty i ciekawostki. Bez wody nie da się żyć, to już na pewno wiesz, ale jest cała masa informacji, które warto poznać, aby powiedzieć, teraz już wiem! Woda ma ogromną moc i siłę, poznaj niezwykły świat wody i przekonaj się, że to początek wszystkiego. Książka angażuje, wciąga, sprawia, że chcemy wiedzieć jeszcze więcej. Zanurz się w Wielkiej księdze wody!
#6
TYTUŁ: „ISKRY W MOJEJ GŁOWIE”
AUTOR: ELLE MCNICOLL / WYDAWNICTWO: DWIE SIOSTRY
Książka należy do Serii z Poczwarką, która została stworzona dla dzieci, które dorastając, mają ogrom pytań, ciekawi ich cały świat, ale przede wszystkim chcą być traktowanymi na poważnie i z szacunkiem. Bohaterowie tej serii pozwalają odnaleźć w nich siebie, co pozwala lepiej zrozumieć problem, a także spojrzeć na sytuację nowym okiem i z szerszą perspektywą. Rekomendowaną książkę „Iskry w mojej głowie” napisała Elle McNicoll, która fabułę opiera na własnych doświadczeniach. Tym bardziej z wielką chęcią pochłonęłam ją najpierw sama wieczorem, gdy uznałam, że mam ochotę na relaks z dobrą książką,. Sama jestem też mamą nastolatków, więc tej tematyki dla mnie nigdy nie za dużo. Addie czuje bardziej, mocniej, a świat zewnętrzny odbiera intensywniej od innych – jest dzieckiem autystycznym. Dziewczynka ma też swoje pasje i hobby, gdy coś ją zaciekawi, zgłębia temat od A do Z. Addie nie może także przejść obojętnie obok krzywdy i niesprawiedliwości, i mimo swojej choroby, pomimo tego, że często najchętniej schowałaby się przed całym światem, umie zawalczyć o sprawiedliwość. Odmienność bywa przeszkodą, ale to my jesteśmy panami swojego losu. Czy mała bohaterka przezwycięży lęki, czy przekona dorosłych o słuszności swojej sprawy? Wygra upór, czy tradycyjne podejście do osób z autyzmem?
#7
AUTOR: SIMONA CIRAOLO / WYDAWNICTWO: CZYTALISEK
Dzień Babci już za nami, ale każda pora jest dobra, aby poczuć się jak u babci. Dzieci inaczej widzą rzeczywistość, dostrzegą każdą niedoskonałość, każdą emocję z naszej twarzy. Babcia to dla dzieci ciepełko, bezpieczeństwo, cudowny czas i smakołyki. Wspólny czas może być piękną lokacją do budowania relacji. Babcie chętnie rozmawiają z dziećmi na każdy temat, nie wstydzą się swojego wieku, czerpią z doświadczenia. Zmarszczki to piękne wspomnienia, to emocje. Cudowna, ciepła książka do poczytania u babci na niedzielnym obiedzie. Prezent z niezwykłymi rysunkami od wnusiów i wnuczek dla ukochanej babci.
A po jakie książki dla dzieci sięgasz najchętniej Ty sięgasz?
Artykuł powstał we współpracy z wymienionymi wydawnictwami.