Książki dla ucznia, który chce wiedzieć jeszcze więcej

Oto książki dla ucznia, który lubi wiedzieć więcej. Top 6 książek, które ciekawią, uczą i rozbudzają pasję. Sprawdź koniecznie!

książki dla ucznia

SKLEP

Początek roku już za nami, po miesiącu wdrażania się w nową szkolną rzeczywistość, jesteśmy już na dobrej drodze. Pora teraz na rozbudzanie pasji i zainteresowań. Uwielbiamy buszować po księgarni, tym razem wyszukaliśmy dla Ciebie TOP 6 książek dla ucznia, który chce wiedzieć więcej. Wybrane przez nas książki sprawdzą się, aby odpowiadać na pytania ciekawych świata uczniów, staną się pięknym prezentem, a także okazją do wspólnego spędzania czasu na poszerzaniu wiedzy całej rodziny. Moje dzieciaki przepadły, każdy znalazł swojego książkowego faworyta.

Gotowi na naukowe szaleństwo? No to zaczynamy!

Książki dla ucznia ciekawego świata

książki dla ucznia
książki dla ucznia

AUTOR: MIKE UNWIN / ILUSTRACJE: JENNI DESMOND / TŁUMACZENIE: MARTA DUDA-GRYC / WYDAWNICTWO: DRUGA NOGA

KSIĄŻKA DLA UCZNIA: który intersuje się światem zwierząt

O CZYM JEST KSIĄŻKA? To książka z 20 niesamowitymi historiami o migracjach zwierząt. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o gatunkach, które podejmują wyzwanie i ruszają w niezwykłe podróże po planecie Ziemia. Droga nie zawsze jest łatwa, ale cel jest jeden – dotrzeć do celu cało i zdrowo.

CO  NAM SIĘ W NIEJ PODOBA? Przeczytałyśmy z Zoe książkę jednym tchem, nie mogąc wyjść z podziwu nad instynktem, który kieruje tymi zwierzętami. Przygody magiczne, wyjątkowe i niespotykane, powtarzane niezmiennie od wielu, wielu pokoleń. Kompendium wiedzy o ciekawych gatunkach, które migrują, aby przetrwać, aby dać życie, bo tak zostały stworzone i chciałoby się powiedzieć, zaprogramowane. Książka idealna nie tylko dla ucznia, już przedszkolak znajdzie w niej to, co zachęci go do dalszego zainteresowania tematem świata zwierząt. To może być dobry początek do rozmów i zgłębiania tematu.

książki dla ucznia
książki dla ucznia

AUTOR: REGINA GIMENEZ / TŁUMACZENIE: KAROLINA JASZECKA / WYDAWNICTWO: DRUGA NOGA

KSIĄŻKA DLA UCZNIA: miłośnika geografii, który ma milion pytań na minutę i chce wiedzieć jeszcze więcej o otaczającym nas świecie

O CZYM JEST KSIĄŻKA? To zbiór ciekawostek i informacji o wszechświecie. Książka podzielona jest na pięć części, każda z nich przybliża najważniejsze elementy środowiska naszej planty. Wiedza przekazana jest w barwny sposób za pomocą grafik. Ich bogactwo, abstrakcyjne formy i harmonijne barwy rozbudzają chęć zdobycia wiedzy i pozawalają w jasny sposób wyobrazić sobie geograficzne tajemnice i ciekawostki. To połączenie nauki i sztuki daje możliwość jeszcze większego przekonania się, że otaczający ludzi świat jest unikatowym skarbem.

CO  NAM SIĘ W NIEJ PODOBA? Książka zaspokoi ciekawość największego geograficznego maniaka. Odpowiada na pytania trudne i trudniejsze, przedstawia fakty, daje do myślenia, a wyjątkowe grafiki pozwalają sobie to wszystko w głowie poukładać. To nie książka z serii ,,czytamy na raz”, do niej się wraca, ją się przetrawia i rozmyśla o niej dniami i nocami.

książki dla ucznia
książki dla ucznia

AUTOR: MARCIN JAMKOWSKI / ILUSTRACJE: MACIEJ SZYMANOWICZ / WYDAWNICTWO: DWUKROPEK

KSIĄŻKI DLA UCZNIA: którzy interesują się nauką i pragną rozbudzić swoje pasje

O CZYM JEST KSIĄŻKA? 

,,Wielcy wynalazcy” – to książka, która uzmysławia jeszcze bardziej, że świat bez wynalazków byłby szary i nudny. Daje do myślenia jak wyglądałaby nasza cywilizacja bez nich. I chociaż historia pokazuje, że wynalazcom nie zawsze było łatwo i przyjemnie, warto było ponieść ten trud. Tylko dzięki uporowi i determinacji światłych umysłów świat się zmienił i poszedł do przodu. Na kartkach książki odnajdujemy historię ludzi silnych na tyle, żeby podążać za swoimi marzeniami. Wielkimi na tyle, żeby znosić mozolne próby. Z determinacją tak ogromną, żeby poświęcić dla wizji swoje życie. Nie wszyscy osiągnęli sławę, nie wszyscy zdobyli bogactwo, nie każdy za życia został doceniony. I mimo tych różnić, jedno ich łączy – umiejętność patrzenia w przyszłość.

,,Wielcy odkrywcy” – ludzie dzielą się na tych, którzy rozmyślają i na tych, którzy biorą sprawy w swoje ręce. Ci drudzy to odkrywcy, którzy wyruszali w nieznane, aby sprawdzić teorię, znaleźć nowe i ruszyć w nieznane. Mieli w sobie pasję i chęć zdobycia, tego co jeszcze nie odkryte. Chcieli zapisać się na kartkach historii, aby pozostawić po sobie jakiś ślad. Cechowali się wielką odwagą i wytrwałością w działaniu. Pomimo lęku ruszali w nikomu nieznanym kierunku, a po powrocie zachwycali niesamowitymi historiami. Stali się bohaterami swoich czasów, nie wiedząc, że będziemy się o nich uczyć w szkole, że zmienią świat już na zawsze.

CO  NICH NAM SIĘ PODOBA?

To seria, która poszerza horyzonty, zmusza do zatrzymania się, rozmyślań i docenienia tego, co mamy. Uczy także, że świat potrzebuje ludzi z wizją, determinacją, odwagą i siłą. Bez takich ludzi staniemy w miejscu. Książki odkryły przed nami nowe oblicze nauki. Z wielką chęcią wracamy do wielkich postaci, które poświęcając swoje życie nauce, dali ludziom tak wiele możliwości. Bardzo nam się podoba, że książki podzielone są tematycznie, a barwne ilustracje sprawiają, że obcowanie z książkami to sama przyjemność.

książki dla ucznia
książki dla ucznia
książki dla ucznia
książki dla ucznia

AUTOR: WOJCIECH GRAJKOWSKI / ILUSTRACJE: AGATA SZARGOT / WYDAWNICTWO: DWUKROPEK

KSIĄŻKA DLA UCZNIA: który kocha biologię

O CZYM JEST KSIĄŻKA? Bohater książki Kamil wybrał się na wakacyjny obóz. Kamil ma 9 lat i jest bardzo ciekawym świata chłopcem. Na kartkach książki pod przykrywką przygód dziecka, czytelnik dowiaduje się wszystkiego, co ciekawy biologii uczeń chciałby dowiedzieć się o krwi. Warto dodać, że Kamil ma nie lada wyzwania, które pozwalają naprawdę w kompleksowy sposób temat krwi poznać od A do Z. Książka idealna dla starszych uczniów.

CO NAM SIĘ W NIEJ PODOBA? Poprzez życiowe przygody Kamila dowiedzieliśmy się w obrazowy sposób jakie dla naszego organizmu znaczenie ma krew. Uzyskaliśmy odpowiedzi rzeczowe i konkretne na liczne nurtujące nas pytania. Fabularny charakter książki pozwala w łatwy i ciekawy sposób przyswoić tą wiedzę. Cieszymy się, że nie zabrakło miejsca na naukę i uświadamianie w temacie tego w jaki sposób krew każdego człowieka może być pomocna innym. Mocne przesłanie, które zmusza do myślenia i działania.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

książki dla ucznia
książki dla ucznia

AUTOR: JUSTYNA WODOWSKA / ILUSTRACJE: MAGDALENA JAKUBOWSKA / WYDAWNICTWO: DWUKROPEK

KSIĄŻKA DLA UCZNIA: który jest jeszcze w przedszkolu, ale bardzo lubi biologię i nie może doczekać się, żeby zostać uczniem

O CZYM JEST KSIĄŻKA? To zabawna książka o Adasiu, który poznaje jaką moc ma jego krew. W przyjazny dla małego czytelnika sposób uczy dobrych żywieniowych nawyków. Jednocześnie oswaja z tematem wizyt u lekarza, pokazując, że to ważny element w utrzymaniu zdrowia. Nazywa po imieniu badania i wartość, jaką mają dla dzieci. Tutaj nie ma niedomówień, ale nazywanie rzeczy po imieniu, a wszystko po to, żeby wiedzą uczyć i zmieniać podejście do zdrowia i jedzenia.

CO NAM SIĘ W NIEJ PODOBA? Świetne narzędzie, żeby pokazać przedszkolakowi, że to, co jemy ma ogromną moc i wpływ na całe nasze ciało. Barwne ilustracje pozwalają w obrazowy sposób zrozumieć wartość krwi. Poruszany temat anemii jest ważny, bo dzisiaj coraz więcej osób zmaga się z niedokrwistością. Nauka właściwych wyborów żywieniowych pozwala na kształtowanie świadomych i zdrowych ludzi. A czym skorupka za młodu nasiąknie…

Artykuł powstał przy współpracy z wybranymi wydawnictwami.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.