Lato, wakacje, chwila oddechu dla siebie, książka w dłoni… Oto nasze małe zestawienie najciekawszych książek na letnie dni dla mamy i dziecka.

***

1/ Jedno i już, Lauren Sandler / Wydawnictwo Buchmann

Dziennikarka Luren Sandler, jedynaczka i mama jedynaczki mierzy się ze stereotypem cech, które piętnuje się jedynaków. Skąd wzięły się mity o rozpieszczonym egoiście czy samolubie? Dlaczego świadoma decyzja o posiadaniu jednego dziecka budzi kontrowersje i jaki jest wpływ rodzin z jednym dzieckiem na wpływ gospodarki i środowisko? Książka odpowiada na te pytania oraz próbuje uzasadnić, że założenie rodziny jednodzietnej to najwłaściwsza decyzja w naszych czasach.

2/ Być w ciąży i (nie) zwariować / Jordan Reid, Erin Williams / Wydawnictwo Buchmann

Dla niektórych ta książka może okazać się kontrowersyjna –  jednak pokazuje prawdziwe oblicze kobiet w ciąży. Okraszona dosadnym humorem, przedstawia brutalną prawdę o tym okresie w naszym życiu, bez upiększania. Ten szczery i zabawny poradnik dla przyszłych mam dopełniony quizami, kolorowankami i komiksami może być swoistym remedium na bolączki związane z ciążą.

3/ Pora na lunch. Przepisy na małe dania do zabrania, Caroline Craig, Sophie Missing/ Wydawnictwo Buchmann

Idealna książka, gdy nagle w ciągu dnia łapie Cię głód. Autorki postanowiły „ugryźć” lunch ze wszystkich stron. W rozsądny sposób pokazują, jak możesz zaoszczędzić pieniądze i jak wykorzystać resztki z lodówki do przygotowania  Proponują wyjątkowe przepisy na szybkie dania lunchowe, które pasują zarówno do pracy jak i na wakacyjny piknik.

4/ Odetchnij od miasta, Aleksandra Bogusławska / Wydawnictwo Buchmann

Chyba każdy z nas ma czasem dosyć miejskiego zgiełku i ciągłego życia w pośpiechu. Antidotum jakie proponuje Aleksandra Bogusławska w swojej książce Odetchnij to po prostu rzucić wszystko i uciec z miasta. Książka to nie tylko nietypowy przewodnik z ciekawymi miejscówkami na weekend; oprócz adresów i autorskich fotografii znajdziemy w niej ciekawe informacje dotyczące okolicznych atrakcji i pyszne polecenia kulinarne.

5/ 365 dni kreatywnej zabawy, Sheila Ellison, Judith Gray / Wydawnictwo Buchmann

Gdy nie masz pomysłów na zabawę z dzieckiem z pomocą może przyjść książka 365 kreatywnej zabawy, czyli aż 356 pomysłów na twórcze zajęcia dla małych dzieci. Pokazuje, że do kreatywnego spędzania czasu nie są potrzebne drogie zabawki, a odrobina wyobraźni oraz najprostsze przedmioty, które mamy w domu. To bardzo wartościowa pozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną zachęcać dzieci do kreatywnych działań i uczulać by żadna z zabaw nie szkodziła środowisku.

6/ Momo nie lubi podróży, Beata Sadowska / Znak

Książka to swoisty przewodnik po różnych zakątkach świata z perspektywy… psa. Momo to niestrudzony towarzysz w podróżach, który razem ze swoimi opiekunami zwiedza m.in. Zakopane, Grecję, Mont Blanc czy Tokio, by przekonać się, że nowe miejsca i zwyczaje nie są wcale takie straszne. Autorką książki jest znana dziennikarka, blogerka, mama Kosmy i Tytusa Beata Sadowska. Książka w sam raz na wakacyjne wojaże!

7/ Wiosna Toli, Anna Włodarkiewicz / Zielona Sowa

To ciepła opowieść o 4 letniej Toli, która z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody dopełnione wspaniałymi ilustracjami Oli Krzanowskiej. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku. 

8/ Lato Toli, Anna Włodarkiewicz / Zielona Sowa

To kontynuacja przygód ciekawskiej Toli, która tym razem spędza bogate w wydarzenia wakacje. Co ciekawego przynosi lato? Niesamowite burze, zbieranie muszelek nad morzem, szukanie ukrytych w lesie skarbów. Nadal z perspektywy czterolatki obserwujemy świat i świetnie się przy tym bawimy.


 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.