Lato, wakacje, chwila oddechu dla siebie, książka w dłoni… Oto nasze małe zestawienie najciekawszych książek na letnie dni dla mamy i dziecka.

***książki na lato

1/ Jedno i już, Lauren Sandler / Wydawnictwo Buchmann

Dziennikarka Luren Sandler, jedynaczka i mama jedynaczki mierzy się ze stereotypem cech, które piętnuje się jedynaków. Skąd wzięły się mity o rozpieszczonym egoiście czy samolubie? Dlaczego świadoma decyzja o posiadaniu jednego dziecka budzi kontrowersje i jaki jest wpływ rodzin z jednym dzieckiem na wpływ gospodarki i środowisko? Książka odpowiada na te pytania oraz próbuje uzasadnić, że założenie rodziny jednodzietnej to najwłaściwsza decyzja w naszych czasach.

2/ Być w ciąży i (nie) zwariować / Jordan Reid, Erin Williams / Wydawnictwo Buchmann

Dla niektórych ta książka może okazać się kontrowersyjna –  jednak pokazuje prawdziwe oblicze kobiet w ciąży. Okraszona dosadnym humorem, przedstawia brutalną prawdę o tym okresie w naszym życiu, bez upiększania. Ten szczery i zabawny poradnik dla przyszłych mam dopełniony quizami, kolorowankami i komiksami może być swoistym remedium na bolączki związane z ciążą.

3/ Pora na lunch. Przepisy na małe dania do zabrania, Caroline Craig, Sophie Missing/ Wydawnictwo Buchmann

Idealna książka, gdy nagle w ciągu dnia łapie Cię głód. Autorki postanowiły „ugryźć” lunch ze wszystkich stron. W rozsądny sposób pokazują, jak możesz zaoszczędzić pieniądze i jak wykorzystać resztki z lodówki do przygotowania  Proponują wyjątkowe przepisy na szybkie dania lunchowe, które pasują zarówno do pracy jak i na wakacyjny piknik.

4/ Odetchnij od miasta, Aleksandra Bogusławska / Wydawnictwo Buchmann

Chyba każdy z nas ma czasem dosyć miejskiego zgiełku i ciągłego życia w pośpiechu. Antidotum jakie proponuje Aleksandra Bogusławska w swojej książce Odetchnij to po prostu rzucić wszystko i uciec z miasta. Książka to nie tylko nietypowy przewodnik z ciekawymi miejscówkami na weekend; oprócz adresów i autorskich fotografii znajdziemy w niej ciekawe informacje dotyczące okolicznych atrakcji i pyszne polecenia kulinarne.

5/ 365 dni kreatywnej zabawy, Sheila Ellison, Judith Gray / Wydawnictwo Buchmann

Gdy nie masz pomysłów na zabawę z dzieckiem z pomocą może przyjść książka 365 kreatywnej zabawy, czyli aż 356 pomysłów na twórcze zajęcia dla małych dzieci. Pokazuje, że do kreatywnego spędzania czasu nie są potrzebne drogie zabawki, a odrobina wyobraźni oraz najprostsze przedmioty, które mamy w domu. To bardzo wartościowa pozycja dla rodziców i nauczycieli, którzy pragną zachęcać dzieci do kreatywnych działań i uczulać by żadna z zabaw nie szkodziła środowisku.

6/ Momo nie lubi podróży, Beata Sadowska / Znak

Książka to swoisty przewodnik po różnych zakątkach świata z perspektywy… psa. Momo to niestrudzony towarzysz w podróżach, który razem ze swoimi opiekunami zwiedza m.in. Zakopane, Grecję, Mont Blanc czy Tokio, by przekonać się, że nowe miejsca i zwyczaje nie są wcale takie straszne. Autorką książki jest znana dziennikarka, blogerka, mama Kosmy i Tytusa Beata Sadowska. Książka w sam raz na wakacyjne wojaże!

7/ Wiosna Toli, Anna Włodarkiewicz / Zielona Sowa

To ciepła opowieść o 4 letniej Toli, która z rodzicami obserwuje zmieniające się pory roku. Ciepłe, rodzinne, naturalne opowiadania pełne pięknych opisów przyrody dopełnione wspaniałymi ilustracjami Oli Krzanowskiej. Dziecko z pewnością znajdzie dla siebie interesujący temat w każdej porze roku. 

8/ Lato Toli, Anna Włodarkiewicz / Zielona Sowa

To kontynuacja przygód ciekawskiej Toli, która tym razem spędza bogate w wydarzenia wakacje. Co ciekawego przynosi lato? Niesamowite burze, zbieranie muszelek nad morzem, szukanie ukrytych w lesie skarbów. Nadal z perspektywy czterolatki obserwujemy świat i świetnie się przy tym bawimy.


 

Zapisz się na newsletter

No.12 Mint dostępny online i w salonach Empik

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.