„Kiedy na świecie pojawia się dziecko, pragniemy dać mu wszystko co najlepsze. Stajemy przed nowym wyzwaniem, które jest jednocześnie najpiękniejszą przygodą życia” – mówi Malwina Angerman-Kowalska twórca zabawek i akcesoriów do dziecięcych pokoi, marki Malinova Anielova.

***

Inspiracją do powstania marki Malinova Anielova była pierwsza córka właścicielki, Anielka. Przygotowując się do macierzyństwa, jak każda mama, również Malwina przeszukiwała internet w poszukiwaniu wyjątkowych elementów wyprawki. Chcąc stworzyć dla własnej córki coś wyjątkowego, postanowiła samodzielnie zająć się tworzeniem tego typu asortymentu. Pierwszymi produktami marki stały się więc niezbędne każdej mamie kocyki, ochraniacze oraz akcesoria do dziecięcego wózka.

Po blisko dwóch latach istnienia firmy, z przyczyn osobistych, Malwina musiała odłożyć plany związane z rozwojem marki na kilkanaście miesięcy. W tym czasie powitała na świecie drugą córkę, Dobrawę.

Wraz z przybyciem kolejnego domownika, potrzeby rodziny, a przede wszystkim właścicielki marki, jako matki i pani domu ewoluowały. Zaczęła skłaniać się ku minimalizmowi, a produkty, jakie poszukiwała dla dzieci miały odznaczać się przede wszystkim funkcjonalnością. Siłą rzeczy, mnożenie kocyków, ochraniaczy, wkładek do wózków stało w sprzeczności z aktualnymi potrzebami.

Te same zasady Malwina zaczęła stosować kierując się wyborem zabawek oraz szukając sposobów aranżacji miejsc do wspólnego spędzania czasu. Mottem marki Malinova Anielova stało się krótkie zdanie: “Wspólna zabawa to dla nas podstawa!”

Malwinie nigdy nie brakowało kreatywności. Ceni prostotę, minimalizm i dobrą jakość rzeczy, którymi się otacza. Od najmłodszych lat ma dar robienia „czegoś z niczego” i nie lubi się nudzić.

Przygoda, którą w jej życiu rozpoczęło macierzyństwo, stała się inspiracją do stworzenia zabawek oraz innych elementów wyposażenia dziecięcych pokoi o jakich marzą dzieci, a które spełniają potrzeby rodziców na całym świecie.

Pokrowiec na krzesło, który jest lekki, łatwy w przenoszeniu i czyszczeniu, a jednocześnie jest kuchenką dla dzieci. Niemożliwe? Prawdziwe.

Od kuchenki wszystko się zaczęło. Potrzeba posiadania zabawki, która będzie bezpieczna, nie zajmie dużo miejsca w dziecięcym pokoju, można ją szybko złożyć i zabrać do rodziny, znajomych, a nawet do restauracji, natchnęła Malwinę do stworzenia tej przenośnej kuchenki. Wystarczył kawałek bezpiecznego dla skóry małego człowieka materiału, kilka kolorowych dodatków i wyobraźnia twórcy, aby powstała ta niesamowita zabawka. Kuchenka-pokrowiec to kreatywna zabawa dla dzieci i rodziców. Gdy tylko przyjdzie ochota na gotowanie, zaczynamy zabawę, potrzebujemy jedynie krzesła z oparciem. Zabawka została stworzona tak, aby pasowała do krzesła każdej wielkości. Pokrowiec stylizowany na prawdziwą „dorosłą” kuchenkę posiada palniki z filcu, pokrętła…a nawet piekarnik! Dodatkowo na oparciu krzesła można zawiesić łyżki, chochle lub inne, niezbędne kucharzowi przybory.

kuchenka dla dzieci
Każdy z nas jako dziecko uwielbiał zabawy w budowanie baz z koców i prześcieradeł. Każdy kiedyś chował się pod pościelą, którą babcia lub mama suszyła na sznurku w ogrodzie. Wszystkie dzieci kochały takie zabawy… i nadal kochają. Wspomnienia beztroskiej zabawy stały się inspiracją do stworzenia kolejnego projektu Malinovej – domku dla dzieci, który jednocześnie jest obrusem na stół. Dostępny w kilku wariantach tematycznych, szyty na wymiar, bawełniany namiot zdobią wycięte w „ścianach” okna i drzwi. Ten magiczny obrus w zaledwie kilka sekund zmienia stół w pałac księżniczki, zamek rycerza lub kajutę kapitana.

Zabawka szybko stała się hitem wśród rodziców. Dzieci bawią się bezpiecznie pod okiem dorosłych, a domek jest wyjątkową dekoracją wnętrza.

kuchenka dla dzieciDopełnieniem kolekcji są akcesoria do przechowywania. Kosze Króliki dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych. Malinova Anielova to najwyższa jakość materiałów i minimalistyczny design. W przypadku pojemników na zabawki nie mogło być inaczej. Urocze króliki w pastelowych kolorach to niezbędny element każdego dziecięcego pokoju, idealne rozwiązanie do dziadków czy na taras. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie są dzieci i zabawki.

Piękne, bezpieczne i funkcjonalne zabawki, to marzenie każdego rodzica. Idealnie, jeśli zostały zrobione z bezpiecznych materiałów, będą trwałe i łatwe w czyszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele produktów dla naszych pociech, ważne żeby wybierać takie, które będą wspierać rozwój i kreatywność dziecka – dokładnie takie produkty oferuje Malinova Anielova.

zabawki dla dzieciMarka została doceniona w najbardziej prestiżowym konkursie w Polsce “Zabawka Roku”. Kuchnia dla dzieci- pokrowiec na krzesło (3 kolory) – została nagrodzona tytułem Zabawka Roku 2018 w kategorii Zabawka przedszkolna.

„Nasze projekty cieszą zarówno dzieci jak i dorosłych, otrzymujemy wiele wiadomości doceniających prostotę naszych rozwiązań oraz jakość wykonania. Sprawia mi wielką radość możliwość dawania szczęścia dzieciom, nie tylko moim ale i Waszym.” – podsumowuje Malwina, zapraszając do kolorowego świata malinovaanielova.pl

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.