Nauka przez zabawę to nie tylko pomysł na ciekawe zdobywanie wiedzy, ale również sposób na rodzinny czas. Na każdym kroku, mimochodem i zupełnie przy okazji przekazujemy dzieciom cenną wiedzę. Zdobywają na każdym kroku życiowe umiejętności, które wzbogacają ich kulturę osobistą i polepszają ich współistnienie z innymi ludźmi.

Można oczywiście stworzyć coś z niczego i takie kreatywne zabawy są równie cenne. Wiemy doskonale, że każde dziecko lubi zabawki i chętnie po nie sięga. Podpowiadamy jak wybrać mądre, które nie tylko bawią, ale i uczą. Ważne jest, że wiedzę zdobywa dziecko zupełnie przy okazji, poprzez zabawę i przede wszystkim wspólny czas,  rozwija skrzydła.

PUZZLE / UKŁADANKI / PIERWSZE GRY / SERIA MY LITTLE PLANET – już dwulatek podejmie wyzwanie i z zaciekawieniem zabierze się do składania puzzli. Kolorowe, duże plansze, z wyrazistymi i prostymi rysunkami są doskonale przygotowane do tego pierwszego odkrywania świata. Tematyka serii przygotowana jest przy współpracy z psychologiem i dostosowana do poziomu, wiedzy, współczesnego świata. Nie zapominaj, że to Ty jesteś reżyserem zabaw, a gra czy puzzle to jedynie narzędzie, a Ty możesz kreatywnie i dowolnie je wykorzystać. Sposobów i pomysłów jest wiele.

UKŁADANKA MAGNETYCZNA CIAŁO CZŁOWIEKA / JANOD, wisieć mogą w pokoju, zabrać je można w podróż, bawić się wszędzie i o każdej porze. Ciało człowieka zainspirowało nas zwłaszcza jako świetny pomysł dla starszaków, którzy ciekawi świata chcą wiedzieć wszystko na każdy temat i najlepiej już. Zwłaszcza 6 i 7 latki zaciekawione są tematem ciała człowieka. Mają zatem doskonałą możliwość poznać ciało od środka i od podstaw nie tylko w polskiej wersji językowej.

GOLDIE BLOX to seria konstruktorskich zabawek, których celem jest rozwijanie kreatywnego myślenia u dziewczynek i rozwój kolejnego pokolenia kobiet inżynierów. Pomysłowa bohaterka, kolory, opowiadania, a przede wszystkim zadanie do wykonania i eksperyment do przeprowadzenia to zawartość magicznego pudełka. Nie lada gratka dla energicznej i ciekawej świata dziewczynki. Zachęca do tworzenia własnych projektów, uczy podstawowych praw fizyki, inspiruje i rozwija kreatywność. Goldie Blox to wspaniała alternatywa do lalek. Wróżymy tej zabawce świetlaną przyszłość w Polsce i czekamy na czasy, w których pojawi się w salach zabaw i na zajęciach lekcyjnych.

KUCHNIA JANOD – nie od dzisiaj wiadomo, że dziewczynki i chłopcy obserwują rodziców i chcą robić dokładnie to samo. Kuchenka to przede wszystkim świetna zabawa w pierwszą restaurację, gotowanie dla najbliższych. Uwielbiamy drewniane zabawki, służą kilku pokoleniom i świetnie się prezentują. Kuchenka to nieograniczone możliwości: mama gotuje, dziecko gotuje, otwieramy rodzinną kawiarnię dla lalek, usprawniamy motoryczność i poznajemy nowe smaki. Jesteśmy pewne, że sama masz jeszcze wiele kreatywnych pomysłów.

EKSPLOROWANIE, poznawanie świata, podróże małe i duże to zawsze ciekawa opcja na spędzanie czasu i naukę przez zabawę. Pakujemy plecak i ruszamy na wycieczkę, nawet na drugą, niepoznaną jeszcze stronę miasta. Czytamy mapę, zabieramy kompas, jeśli to leśna przygoda, poznajemy kierunki świta. Sama nauka, a ile przyjemności. Spacer to tylko jedna możliwość. Czekają muzea, teatr, kino, wystawy i zajęcia. Wszystko dostarcza nie tylko przyjemności, ale wiedzy o życiu, o świecie. Każdy moment jest dobry, żeby poszerzać horyzonty. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, uszy nastawione, bo życie to wielka przygoda. Od nas rodziców zależy czy tylko będziemy trzymać za rękę, czy też iść przez życie opowiadając świat. Można przyjąć postawę bierną, wybrać proste rozwiązania, a można wybrać opcję aktywną i korzystać maksymalnie z każdej wspólnej chwili.

No i jak masz pomysł na naukę przez zabawę?

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.