Nowy rok – nowe zmiany. Tak do zagadnienia postanowień podchodzi zdecydowana większość Polaków. Która z nas nie obiecywała sobie rozpoczęcia diety, zapisania się na siłownię czy na kurs językowy wraz z nastaniem nowego roku? Ba! Niektóre z nas wykupiły nawet karnet… i na tym się skończyło. Jak sprawić, by noworoczne postanowienia naprawdę wcielić w życie i zacząć je realizować od zaraz? I czy jest to w ogóle możliwe?

 

CO ZA DUŻO, TO NIE ZDROWO

Zmorą naszych noworocznych postanowień jest to, że wymyślamy ich za dużo. Nic dziwnego, że nie chce nam się ich wszystkich realizować. Wszelkie nasze plany i pragnienia powinny przekładać się na jakość, a nie na ilość. Naukowcy podkreślają, że najlepszym wyjściem jest wybranie 2-3 rzeczy, najważniejszych dla nas i z naszej perspektywy najbardziej prawdopodobnych do spełnienia. Jeśli np. całe życie pracowałaś na etacie i nie masz zielonego pojęcia o tworzeniu swojego biznesu, nie zakładaj firmy. Działaj strategicznie i z głową!

METODA MAŁYCH KROCZKÓW

„Nie od razu Rzym zbudowano”, i Tobie też zajmie trochę czasu zrealizowanie swojego pragnienia. Jeśli więc na liście noworocznych postanowień jest nauka nowego języka, podejdź do tego z głową. Oczywiście, zapisanie się na kurs jest świetną sprawą. Znasz jednak siebie i czujesz, że mogą być to pieniądze wyrzucone w błoto? Czemu więc nie zacząć od 5-10 słówek dziennie przez miesiąc? Zobaczysz jakie będziesz mieć rezultaty i być może zyskasz jeszcze większą motywację do ukończenia kursu! A może uznasz, że dany język nie jest dla Ciebie? Podobnie postąp z ćwiczeniami i karnetami na siłownię. Owszem, same w sobie też motywują, jednak zobowiązują Cię zazwyczaj roczną umową – po co na rok z góry dokładać sobie miesięczne wydatki? Zacznij ćwiczyć w domu, a za miesiąc czy dwa podejmij decyzję, czy potrzebujesz siłowni i zajęć fitness, czy to, co robisz, w zupełności Ci wystarcza.

NIE ODKŁADAJ NA JUTRO

Chociaż początek roku jest sam w sobie magiczny, nie on tak naprawdę wyznacza start Twoich działań. Jeśli jesteś zdeterminowana i nastawiona na cel, możesz zacząć nawet teraz – nic nie stoi na przeszkodzie. A już na pewno nie Twój kalendarz!


Autor: Magdalena Droń

Specjalistka ds. content marketingu. Dziennikarka i PR-ówka. Mama 1,5-rocznej Niny, narzeczona o mało co męża. Spełniająca się w kuchni i w życiu kobieta. Uzależniona od czekolady i mocnej kawy.

Photo designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.