Spontaniczne spotkania towarzyskie i leniwe dni, które ciągną się jeszcze długo po zachodzie słońca ‒ czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi to chyba najlepsza strona lata. Pomysły na PIKNIK W MIEŚCIE.

Chcielibyśmy, by w tym roku lato upłynęło pod znakiem otwierania się waszych domów na nowe przestrzenie i spoglądania na ich otoczenie w nowy, inny sposób. I to niezależnie od tego, czy mieszkacie w mieście, czy na wsi. Dlatego zamiast koncentrować się tylko na balkonie lub tarasie, poszukajcie nowych, niestandardowych pomieszczeń lub nowych przestrzeni tuż za progiem.

SPÓJRZ NA MIASTO W NOWY SPOSÓB

Wielką zaletą miasta jest to, że jest pełne niezwykłych miejsc, które tylko czekają na odkrycie; począwszy od schodów z widokiem na miejski plac, po miejskie nadbrzeże ze wspaniałą chłodzącą bryzą… Wszystko to jest tuż obok i czeka, aż zostanie przekształcone w idealne miejsce na zorganizowanie pikniku lub po prostu na nadrobienie zaległości książkowych.

Karin Gustavsson, Creative Leader w IKEA, tak opisuje swoją wizję tegorocznej kolekcji SOMMAR 2016:

„Chcemy stworzyć wrażenie bycia w podróży, nawet bez ruszania się z miejsca i odkrycia sennej, niespiesznej wakacyjnej atmosfery w najbliższym otoczeniu. Nasz letni asortyment koncentruje się na tekstyliach, oświetleniu i dekoracjach. Zatem zabierz ze sobą krem do opalania, chwyć butelkę wody, a słońce niech służy ci za kompas.”

ZAPROŚ LATO WSZĘDZIE TAM, GDZIE JESTEŚ

Gdy pogoda sprzyja, możliwości są nieograniczone. Wszystko, czego ci brakuje, to kilka przydatnych przedmiotów, takich jak torba chłodząca z przekąskami, ręcznik, składane krzesło plażowe, parasol – najważniejsze – towarzystwo znajomych.

Mammazine_Piknik w mieście_5 Mammazine_Piknik w mieście_6 Mammazine_Piknik w mieście_7 Mammazine_Piknik w mieście_8

WIDZIAŁEŚ? MIASTO JEST PEŁNE TAJEMNYCH MIEJSC

Schody przydają się nie tylko do wdrapywania na górę. Dzięki wykorzystaniu poduszek, łatwych do czyszczenia obrusów, papierowych talerzy, jednorazowych kubków oraz napojów i przekąsek spożywanych w gronie przyjaciół, pusta uliczka staje się idealnym miejscem na sekretne, prywatne spotkanie.

PIKNIK W MIEŚCIE
PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE

MIEJSCY OGRODNICY W BETONOWEJ DŻUNGLI

Gdy mieszkasz w mieście, wyrażenie „za dużo zieleni” nie ma racji bytu. Spróbuj wydzielić przyjemny zielony kącik, zestawiając doniczki wiszące ze stojącymi, umieszczonymi na różnych wysokościach. Do tego możesz wykorzystać chociażby starą drabinę. Największa przyjemność?

Siedzenie w tej małej zielonej oazie i obserwowanie, jak wszystko rośnie na twoich oczach.

PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE

KIEDYŚ SĄSIEDZI, TERAZ PRZYJACIELE

Czemu nie urządzić spontanicznej imprezy z sąsiadami? Niech każdy przyniesie własne stoły i krzesła, a otwarte zaproszenie będzie gwarantem miłej, nieskrępowanej atmosfery. Kto wie, może pod koniec wieczoru wszyscy w bloku znajdą bratnią duszę, która pomoże w podlewaniu roślin w nagłych sytuacjach?

PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE

BALKON TEŻ SIĘ PRZYDA

 

Nie zapomnij również o dodatkowej przestrzeni, jaką masz w domu. Balkon może posłużyć ci jako miejsce do relaksu pod gołym niebem albo przydatny zakątek do posadzenia roślin. Urządź go tak, jak lubisz. Wystarczy kilka nowych dodatków, a stanie się on twoim ulubionym miejscem na śniadanie z bliskimi lub popołudniową drzemkę. Odmień swój balkon i ciesz się każdą spędzoną tam chwilą. Spraw, by stał się miejscem, w którym odzyskasz spokój i równowagę.  Bez względu na to, czy balkon jest duży czy mały, możesz dopasować go do swoich potrzeb. IKEA ci w tym pomoże. Dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom możesz zagospodarować tę przestrzeń tak, by stała się letnim azylem. Posadź zioła i kwiaty, aby cieszyć się domowym ogródkiem. Wieczorem rozłóż leżak, zapal lamp y i znajdź czas na ulubioną lekturę! Nawet niewielki balkon może być duży, zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i o prywatność. Dzięki zastosowaniu tekstyliów i wykorzystaniu wygodnych siedzisk, łatwo zatrzeć granicę między tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Skrzynie z roślinami wniosą odrobinę zieleni, a taca z kawą zadba o poranny spokój.

PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE

PIKNIK W MIEŚCIE

DLA KAŻDEGO ZNAJDZIE SIĘ MIEJSCE PRZY NAJLEPSZYM STOLE W MIEŚCIE

Najważniejsza pozycja w menu tego lata? Towarzystwo. A najlepiej, kiedy najgorętsze miejsce w mieście można znaleźć tuż pod blokiem. Oprócz wygodnych rozległych stołów, mnóstwa tekstyliów, wielu miejsc do siedzenia i budujących nastrój latarenek brakuje tylko doskonałej playlisty.

PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE PIKNIK W MIEŚCIE

Źródło: Mat. pras. IKEA

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.