Malwinka i Lusia – Skarb na końcu tęczy

Twoje dziecko jest ciekawe świata i bogatą wyobraźnię? Jeśli tak, to seria Malwinka i Lusia będzie dla Was wyśmienita i pełna ciekawych przygód tytułowej bohaterki i jej najlepszej przyjaciółki – pluszowej alpaki.

Malwinka i Lusia

SKLEP

Tytuł: ,,Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy”

Autor: Kasia Keller

Ilustracje: Justyna Kraszewska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Wiek: 4-5 lat

Cena: 24,99 zł

 

Zbyt długo trudno było znaleźć książki dla dzieci, w których występowały postacie odmienne kulturowo. Ale to się znacznie zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat. Dzisiaj rodzicom i dzieciom łatwiej niż kiedykolwiek znaleźć różne tytuły i całą masę ciekawych historii na kartkach książek. Bardzo ważne jest, abyśmy zapełnili domowe biblioteki naszych dzieci książkami z postaciami, które wyglądają jak one, mają te same pomysły, pragnienia i zabawy.

Dlaczego to takie ważne?

Po pierwsze dzieci w ten sposób inspirują się i poszerzają swoją wyobraźnię. Dzieci muszą widzieć ludzi, którzy wyglądają jak one, którzy zmierzyli się z wyzwaniami, pokonali przeszkody i mają szansę zmieniać świat. Historie z życia innych dzieci mogą wpływać na ich własne, pomagając lepiej zrozumieć nasz świat.

Po drugie niektóre książki to lustrzane odbicia życia naszych dzieci – mają tyle samo lat, te same problemy i przygody. Czytanie staje się zatem sposobem na samoafirmację, a czytelnicy często szukają swoich zwierciadeł w książkach”. Dzieci muszą również widzieć dzieci takie jak one, które robią zwykłe dziecięce rzeczy, takie jak odwiedzanie biblioteki, chodzenie na basen i bawienie się na podwórku. Wysoce powiązane książki pozwalają dzieciom identyfikować się z bohaterami. Spotkanie postaci z historii, która ma włosy podobne do ich włosów lub nosi okulary tak samo jak oni, jest walidacją dla dzieci.

I po trzecie poprzez książkowych bohaterów, dzieci budują połączenia. Kiedy dzieci czytają książki z postaciami, które podobnie do nich wyglądają, pomaga im to w ten sposób nawiązać połączenie z książką na innym poziomie. Identyfikacja z postaciami w historii pozwala na głębsze zrozumienie tekstu, ponieważ dzieci nawiązują tego rodzaju połączenia. Nie oznacza to, że wszystkie książki muszą mieć postacie, które wyglądają jak nasze dzieci. Bo książki działają również jako okna do innych kultur, pozwalając nam podróżować do innych miejsc i łączyć się z innymi, którzy nie są dokładnie tacy jak my.

Wypełnianie biblioteczki dzieci książkami, które działają jak lustra i okna, zapewnia im głębsze i bardziej wszechstronne wrażenia z czytania.

Malwinka i Lusia Skarb na końcu tęczy
Malwinka i Lusia wydawnictwo zielona sowa

O czym jest książka ,,Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy”?

Malwinka to tytułowa bohaterka serii książek autorstwa Kasi Keller. Ta mała dziewczynka o brązowych włosach to wulkan energii. Ciekawska, zadająca pytania, wieczna gaduła. Do tego obdarzona bogatą wyobraźnią. Lusia natomiast to wierna przyjaciółka dziewczynki. Ta pluszowa alpaka towarzyszy Malwince w jej dużych i małych przygodach. Bo gdy dorośli zajęci są swoimi sprawami, pluszaki z pokoju bohaterki ożywają, wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa. Malwinka i Lusia, ten nierozłączony duet nie raz wpakuje się w kłopoty, ale zawsze wspólnymi siłami z nich na szczęście wychodzi. 

Jakie niespodzianki tym razem czekają małe bohaterki książki ,,Malwinka i Lusia”? Myślę, że podtytuł książki jest już dla Ciebie podpowiedzią. Tak tak, masz rację, przyjaciółki sprawdzać będą czy skarb na końcu tęczy istnieje naprawdę. Czy przyjaźń przetrwa? Jak potoczy się podróż w nieznane? A to, już sami musicie przeczytać. Gorąco zachęcam i ja i Zoe, która Malwinkę wręcz uwielbia!

Malwinka i Lusia nowość od Zielonej Sowy
Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy

Dla kogo książka będzie doskonała?

Książkę ,,Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy” doceni każde dziecko, które w jesienny wieczór marzy o tym, żeby zamknąć oczy i wyobrazić sobie coś wspaniałego i ciekawego. Książka świetna dla przedszkolaka, ale też dobra dla dzieci, które już zaczynają same czytać swoje pierwsze książki. 

Jeśli już rozglądasz się za upominkami świątecznymi, polecam Ci tą książkę. Sprawdzi się na prezent dla przedszkolaka. Książka dla chłopców i dziewczynek. Do wspólnego czytania lub do samodzielnej nauki. Warto przyjrzeć się ilustracjom, bo są barwne i obrazowe, zwracają uwagę i przyciągają wzrok dzieci. Możesz nawet pójść o krok dalej i zachęcić dzieci do pracy plastycznej z Malwinką i Lusią w temacie przewodnim. A może Twoje dziecko też ma swojego ulubionego pluszaka i stworzycie własną historyjkę obrazkową. Dziecko wykona rysunki, Ty opiszesz? Kreatywna zabawa gotowa!

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Gdzie kupić można książkę ,,Malwinka i Lusia. Skarb na końcu tęczy”?

Książka dostępna jest stacjonarnie w księgarniach oraz poprzez zakupy przez internet. Obecnie na stronie Wydawnictwa  Zielona Sowa, kupić ją można w cenie 24,99 zł. 

Malwinka i Lusia nowość od Zielonej Sowy
Malwinka i Lusia

Artykuł powstał przy współpracy z Wydawnictwem Zielona Sowa.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.