Przekąski do szkoły – szukamy na nie pomysłu nie tylko we wrześniu, ale cały rok. Chcemy zadbać o to, żeby nasze dzieci jadły wartościowe drugie śniadanie. Mamy dla Ciebie garść pomysłów na niebanalne, ale bardzo smakowite przekąski do szkoły.

Każdy z Nas wie jak ważne jest regularne jedzenie, 5 posiłków dziennie to idealny plan na każdy dzień. Zdrowe odżywianie naszych dzieci wymaga dobrej organizacji. Szkoła, zajęcia pozalekcyjne to te miejsca gdzie dziecko przebywa samo, a wtedy nadchodzi czas na kolejny posiłek. Idealnym wyjściem z sytuacji jest LUNCHBOX. Dobrze skomponowany, spakowany każdego dnia rano do plecaka naszej pociechy, zapewni nam spokój, a dziecku zaspokoi głód.

Mammazine_przekąski_do_szkoły_2

Jak powinien wyglądać idealny lunchbox?

Najważniejsze by miał wygodne przegródki na małe przekąski, był szczelnie zamykany i wygodnie otwierany oraz łatwy do umycia. Co do niego włożyć, żeby dostarczyć wszystko to, co wartościowe?Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Należy pamiętać o porcji warzyw i owoców, pełnych ziarnach, białku i wodzie. To nie takie trudne jak nam się może wydawać.

Oto jedna z  naszych propozycji na zdrowo zapakowany lunchbox szkolny:

  1. Chipsy owocowe domowej roboty

  2. Zdrowe, słodkie praliny owsiane

  3. Świeży owoc sezonowy

  4. Chrupiące warzywa

  5. Miks bakalii

Mammazine_przekąski_do_szkoły_8

Mammazine_przekąski_do_szkoły_7

Przygotowałyśmy również przepis, za którym i mały i duży wręcz oszaleje. Wypróbuj sama!

PRALINY OWSIANE

Składniki:

½ kubka płatków owsianych

garść orzechów nerkowca

2 czubate łyżki masła orzechowego

1 łyżka miodu

1-2 łyzki mleka lub soku owocowego

½ łyżki nasion chia

½ łyżki siemienia lnianego

Przygotowanie:

Płatki owsiane, orzechy, chia i siemię lniane umieszczamy w malakserze i miksujemy na drobne kawałki. Dodajemy masło orzechowe, miód oraz mleko i nadal pulsacyjnie miksujemy. Sprawdzamy czy masa się klei. Jeśli tak lepimy z niej kulki wielkości orzecha włoskiego i schładzamy w lodówce. Przechowujemy w szczelnym pojemniku do tygodnia czasu. Możemy jednak zagwarantować, że znikną w ciągu jednego dnia!

Tekst / Zdjęcia: Ewelina Szkutnik / Zabaw w gotowanie

 

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.