Przekąski do szkoły – szukamy na nie pomysłu nie tylko we wrześniu, ale cały rok. Chcemy zadbać o to, żeby nasze dzieci jadły wartościowe drugie śniadanie. Mamy dla Ciebie garść pomysłów na niebanalne, ale bardzo smakowite przekąski do szkoły.

Każdy z Nas wie jak ważne jest regularne jedzenie, 5 posiłków dziennie to idealny plan na każdy dzień. Zdrowe odżywianie naszych dzieci wymaga dobrej organizacji. Szkoła, zajęcia pozalekcyjne to te miejsca gdzie dziecko przebywa samo, a wtedy nadchodzi czas na kolejny posiłek. Idealnym wyjściem z sytuacji jest LUNCHBOX. Dobrze skomponowany, spakowany każdego dnia rano do plecaka naszej pociechy, zapewni nam spokój, a dziecku zaspokoi głód.

Mammazine_przekąski_do_szkoły_2

Jak powinien wyglądać idealny lunchbox?

Najważniejsze by miał wygodne przegródki na małe przekąski, był szczelnie zamykany i wygodnie otwierany oraz łatwy do umycia. Co do niego włożyć, żeby dostarczyć wszystko to, co wartościowe?Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Należy pamiętać o porcji warzyw i owoców, pełnych ziarnach, białku i wodzie. To nie takie trudne jak nam się może wydawać.

Oto jedna z  naszych propozycji na zdrowo zapakowany lunchbox szkolny:

  1. Chipsy owocowe domowej roboty

  2. Zdrowe, słodkie praliny owsiane

  3. Świeży owoc sezonowy

  4. Chrupiące warzywa

  5. Miks bakalii

Mammazine_przekąski_do_szkoły_8

Mammazine_przekąski_do_szkoły_7

Przygotowałyśmy również przepis, za którym i mały i duży wręcz oszaleje. Wypróbuj sama!

PRALINY OWSIANE

Składniki:

½ kubka płatków owsianych

garść orzechów nerkowca

2 czubate łyżki masła orzechowego

1 łyżka miodu

1-2 łyzki mleka lub soku owocowego

½ łyżki nasion chia

½ łyżki siemienia lnianego

Przygotowanie:

Płatki owsiane, orzechy, chia i siemię lniane umieszczamy w malakserze i miksujemy na drobne kawałki. Dodajemy masło orzechowe, miód oraz mleko i nadal pulsacyjnie miksujemy. Sprawdzamy czy masa się klei. Jeśli tak lepimy z niej kulki wielkości orzecha włoskiego i schładzamy w lodówce. Przechowujemy w szczelnym pojemniku do tygodnia czasu. Możemy jednak zagwarantować, że znikną w ciągu jednego dnia!

Tekst / Zdjęcia: Ewelina Szkutnik / Zabaw w gotowanie

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.