Przetwory z wiśni

Cudze chwalicie, swego nie znacie…czyli kilka słów o fenomenalnych właściwościach zdrowotnych wiśni.

Wiśnie to „bomba” witamin oraz minerałów.

przetwory z wiśni są zdrowe

Zdjęcia: Agnieszka Stodolska-Przybylak / Bogna Bojanowska

Miejsce: Dom nad Stawem

SKLEP

 Przetwory z wiśni z myślą o zdrowiu!

Wiśnie obfitują w wapń, potas, fosfor jak również magnez. Zawierają także pokaźną ilość przeciwutleniaczy, które chronią organizm m.in. przez nowotworami i procesem starzenia, gdyż neutralizują wolne rodniki. Ponadto wspomagają pracę serca, regenerują mięśnie, ale także przyspieszają przemianę materii i w sposób naturalny ułatwiają zasypianie.

To więcej niż doskonałe powody, aby robić przetwory z wiśni, lub jeść je bezpośrednio z krzaczka.

Przetwory z wiśni w walce z nowotworami

Owoce wiśni zostały umieszczone na liście ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), czyli liście produktów, które w wysokim stopniu chronią organizm przed niszczącym wpływem reaktywnych form tlenu. Czy wiesz, że 100 g wiśni (waga bez pestek) ma aż 3500 punk­tów ORAC. Według dra Ronalda Priori z The US Departament of Agriculture Research Service „zwiększając spożycie owoców i warzyw, szczególnie tych o wysokiej wartości ORAC, można znacząco podnieść poziom antyoksydantów w krwiobiegu nawet o 15-20 proc”.

Wiśnie – polski superfood!

W sezonie rób przetwory z wiśni, poza nim korzystaj z polskich manufaktur jak np. Cherry Tree.

walka z rakiem jedz przetwory z wiśni
jak zrobić sok z wiśni

Wiśnie i przetworzy z wiśni dla zdrowego serca

Regularne spożywanie wiśni wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Zawarta w wiśniach witamina C, uszczelnia naczynia krwionośne, natomiast potas usuwa nadmiar soli, a błonnik obniża nadmiar „złego cholesterolu”. To wszystko wspomaga nasza zdrowie i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Wiśnie dla biegaczy

Wiśnie przynoszą ulgę w bólach mięśni. Pijąc sok wiśniowy przed i po treningu dostarczamy organizmowi dużą dawkę przyswajalnej energii oraz zapobiegamy przeciążeniu mięśni. Spożywanie soku wiśniowego zmniejsza także zjawisko stresu oksydacyjnego (duża ilość niepożądanych wolnych rodników) i potencjalnie szkodliwych reakcji, które mogą być spowodowane przez długotrwały wysiłek fizyczny.

Chcesz spać spokojnie? Jedz przetwory z wiśni!

Wiśnie zawierają melatoninę, która pełni rolę naturalnego przeciwutleniacza, a dodatkowo reguluje rytm snu i czuwania. Regularne spożywanie wiśni może pomóc uregulować cykl aktywności organizmu jak również podnieść wydajność snu. Picie naturalnego soku wiśniowego – jest znakomitą receptą na bezsenność oraz trudności z zasypianiem o różnym podłożu.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Chcesz schudnąć? Zaprzyjaźnij się z wiśniami!

Wiśnie mają bardzo mało kalorii. Zawierają pektyny, czyli rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który po wymieszaniu z wodą zwiększa swoją objętość i sprawia, że długi czas po jedzeniu, nie odczuwamy głodu. Smakowite owoce są polecane osobom będącym na diecie, pektyna przyspiesza, bowiem przemianę materii i działa detoksykacyjnie.

Wiśnie nie tylko w sezonie!

Wiśnia nie traci swoich uzdrawiających właściwości po mrożeniu albo krótkotrwałej obróbce cieplnej. Najlepszym sposobem jej konserwacji jest przygotowanie soku, który po łagodnej pasteryzacji (60-65 st. C) będzie długo dostępnym smakołykiem i lekarstwem.

Na rynku istnieją obecnie polskie firmy, które specjalizują się w produkcji w 100% naturalnych przetworów wiśniowych takich jak: soki wiśniowe, syropy, wiśnie suszone czy konfitury, które dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością oraz przez Internet przez cały rok, np.: Cherry Tree. 

wiśniowe przetwory są zdrowe
witaminy w przetworach z wiśni
przetwory z wiśni mają dużo witamin
jak zrobić sok z wiśni

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.