Przetwory z wiśni

Cudze chwalicie, swego nie znacie…czyli kilka słów o fenomenalnych właściwościach zdrowotnych wiśni.

Wiśnie to „bomba” witamin oraz minerałów.

przetwory z wiśni są zdrowe

Zdjęcia: Agnieszka Stodolska-Przybylak / Bogna Bojanowska

Miejsce: Dom nad Stawem

SKLEP

 Przetwory z wiśni z myślą o zdrowiu!

Wiśnie obfitują w wapń, potas, fosfor jak również magnez. Zawierają także pokaźną ilość przeciwutleniaczy, które chronią organizm m.in. przez nowotworami i procesem starzenia, gdyż neutralizują wolne rodniki. Ponadto wspomagają pracę serca, regenerują mięśnie, ale także przyspieszają przemianę materii i w sposób naturalny ułatwiają zasypianie.

To więcej niż doskonałe powody, aby robić przetwory z wiśni, lub jeść je bezpośrednio z krzaczka.

Przetwory z wiśni w walce z nowotworami

Owoce wiśni zostały umieszczone na liście ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity), czyli liście produktów, które w wysokim stopniu chronią organizm przed niszczącym wpływem reaktywnych form tlenu. Czy wiesz, że 100 g wiśni (waga bez pestek) ma aż 3500 punk­tów ORAC. Według dra Ronalda Priori z The US Departament of Agriculture Research Service „zwiększając spożycie owoców i warzyw, szczególnie tych o wysokiej wartości ORAC, można znacząco podnieść poziom antyoksydantów w krwiobiegu nawet o 15-20 proc”.

Wiśnie – polski superfood!

W sezonie rób przetwory z wiśni, poza nim korzystaj z polskich manufaktur jak np. Cherry Tree.

walka z rakiem jedz przetwory z wiśni
jak zrobić sok z wiśni

Wiśnie i przetworzy z wiśni dla zdrowego serca

Regularne spożywanie wiśni wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Zawarta w wiśniach witamina C, uszczelnia naczynia krwionośne, natomiast potas usuwa nadmiar soli, a błonnik obniża nadmiar „złego cholesterolu”. To wszystko wspomaga nasza zdrowie i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Wiśnie dla biegaczy

Wiśnie przynoszą ulgę w bólach mięśni. Pijąc sok wiśniowy przed i po treningu dostarczamy organizmowi dużą dawkę przyswajalnej energii oraz zapobiegamy przeciążeniu mięśni. Spożywanie soku wiśniowego zmniejsza także zjawisko stresu oksydacyjnego (duża ilość niepożądanych wolnych rodników) i potencjalnie szkodliwych reakcji, które mogą być spowodowane przez długotrwały wysiłek fizyczny.

Chcesz spać spokojnie? Jedz przetwory z wiśni!

Wiśnie zawierają melatoninę, która pełni rolę naturalnego przeciwutleniacza, a dodatkowo reguluje rytm snu i czuwania. Regularne spożywanie wiśni może pomóc uregulować cykl aktywności organizmu jak również podnieść wydajność snu. Picie naturalnego soku wiśniowego – jest znakomitą receptą na bezsenność oraz trudności z zasypianiem o różnym podłożu.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Kreatywny Zeszyt Zabaw MINT z pomysłami na laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie Kreatywny Zeszyt Zabaw z całą masą inspiracji na kreatywny czas. 

Chcesz schudnąć? Zaprzyjaźnij się z wiśniami!

Wiśnie mają bardzo mało kalorii. Zawierają pektyny, czyli rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który po wymieszaniu z wodą zwiększa swoją objętość i sprawia, że długi czas po jedzeniu, nie odczuwamy głodu. Smakowite owoce są polecane osobom będącym na diecie, pektyna przyspiesza, bowiem przemianę materii i działa detoksykacyjnie.

Wiśnie nie tylko w sezonie!

Wiśnia nie traci swoich uzdrawiających właściwości po mrożeniu albo krótkotrwałej obróbce cieplnej. Najlepszym sposobem jej konserwacji jest przygotowanie soku, który po łagodnej pasteryzacji (60-65 st. C) będzie długo dostępnym smakołykiem i lekarstwem.

Na rynku istnieją obecnie polskie firmy, które specjalizują się w produkcji w 100% naturalnych przetworów wiśniowych takich jak: soki wiśniowe, syropy, wiśnie suszone czy konfitury, które dostępne są w sklepach ze zdrową żywnością oraz przez Internet przez cały rok, np.: Cherry Tree. 

wiśniowe przetwory są zdrowe
witaminy w przetworach z wiśni
przetwory z wiśni mają dużo witamin
jak zrobić sok z wiśni

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.