PSZCZOŁY – DLA MIŁOŚNICZEK

NATURY I MIODU

 

Pszczoły towarzyszą człowiekowi niemal od zarania dziejów. Szacuje się, że dziś blisko 80% naszego pożywienia zawdzięczamy pracy owadów zapylających. Bez pszczół nie byłoby jabłek, malin, truskawek, a nawet … kawy. By w pełni docenić ich rolę przygotowałyśmy nie lada gratkę dla wszystkich miłośników tych małych owadów.

 

LOVE PSZCZOŁY

 

Wśród naszych propozycji znajdzie się coś zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych. Może zainspirujemy Was do przyjrzenia się pszczołom trochę bliżej i zachęcimy do działań na rzecz ich ochrony, zwłaszcza, że obecnie ich istnienie jest poważnie zagrożone.

Pomogą Wam w tym pszczele lektury, a wśród  nich przepięknie wydany, wielkoformatowy album Pszczoły z ilustracjami Piotra Sochy. To pozycja już niemal klasyczna i zdecydowany must have w każdej domowej biblioteczce. Koneserom miodu proponujemy rozpieścić kubki smakowe ciekawymi kompozycjami wprost z polskich pasiek. Może macie ochotę przekonać się jak smakuje miód z dodatkiem cynamonu i kakao?

INSPIRACJE

 

Wydawnictwo Dwie Siostry „Pszczoły”

Z kolei hotel dla owadów to propozycja dla wszystkich ogrodników. Podczas zimy zapewni schronienie wielu gatunkom insektów – w tym pszczołom samotnicom. Wprawdzie nie produkują one miodu, ale za to zapylają drzewa i krzewy owocowe, więc warto mieć je w swoim ogrodzie.

Dilna Hammer

Jeśli zamiast teorii wolicie zajęcia praktyczne warto zabrać rodzinę na warsztaty prowadzone przez grupę Pszczelarium, na których poznacie życie pszczół, odkryjecie tajniki pszczelarstwa i produkcji miodu (także tego pochodzącego z miejskich uli na terenie Warszawy).

Pszczelarium

W wolny weekend warto wybrać się na Mazury do uroczego miejsca we wsi Studzianka.  Agroturystyka Siedlisko Pasieka słynie z dobrej kuchni i przemiłych gospodarzy. I tu prowadzone są warsztaty, na których nauczycie się między innymi, jak samodzielnie zrobić ramkę – podstawowy element wyposażenia każdego ula.

Siedlisko Pasieka

Każdy, kto pragnie być ze sprawami pszczół na bieżąco, niech skorzysta z darmowego poradnika przygotowanego przez Greenpeace:  Projekt pszczoła. Podpowiada on na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów w sklepie spożywczym lub ogrodniczym, tak by nasze decyzje nie szkodziły pszczołom.

Magnolia Roots

Koniecznie wypróbuj przepis na ciasteczka w kształcie plastra miodu!

A Beautiful Mess

Zapisz się na newsletter

No.13 Mint | gazeta online dla mamy już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.