PSZCZOŁY – DLA MIŁOŚNICZEK

NATURY I MIODU

 

Pszczoły towarzyszą człowiekowi niemal od zarania dziejów. Szacuje się, że dziś blisko 80% naszego pożywienia zawdzięczamy pracy owadów zapylających. Bez pszczół nie byłoby jabłek, malin, truskawek, a nawet … kawy. By w pełni docenić ich rolę przygotowałyśmy nie lada gratkę dla wszystkich miłośników tych małych owadów.

 

LOVE PSZCZOŁY

 

Wśród naszych propozycji znajdzie się coś zarówno dla młodszych, jak i trochę starszych. Może zainspirujemy Was do przyjrzenia się pszczołom trochę bliżej i zachęcimy do działań na rzecz ich ochrony, zwłaszcza, że obecnie ich istnienie jest poważnie zagrożone.

Pomogą Wam w tym pszczele lektury, a wśród  nich przepięknie wydany, wielkoformatowy album Pszczoły z ilustracjami Piotra Sochy. To pozycja już niemal klasyczna i zdecydowany must have w każdej domowej biblioteczce. Koneserom miodu proponujemy rozpieścić kubki smakowe ciekawymi kompozycjami wprost z polskich pasiek. Może macie ochotę przekonać się jak smakuje miód z dodatkiem cynamonu i kakao?

INSPIRACJE

 

Wydawnictwo Dwie Siostry „Pszczoły”

Z kolei hotel dla owadów to propozycja dla wszystkich ogrodników. Podczas zimy zapewni schronienie wielu gatunkom insektów – w tym pszczołom samotnicom. Wprawdzie nie produkują one miodu, ale za to zapylają drzewa i krzewy owocowe, więc warto mieć je w swoim ogrodzie.

Dilna Hammer

Jeśli zamiast teorii wolicie zajęcia praktyczne warto zabrać rodzinę na warsztaty prowadzone przez grupę Pszczelarium, na których poznacie życie pszczół, odkryjecie tajniki pszczelarstwa i produkcji miodu (także tego pochodzącego z miejskich uli na terenie Warszawy).

Pszczelarium

W wolny weekend warto wybrać się na Mazury do uroczego miejsca we wsi Studzianka.  Agroturystyka Siedlisko Pasieka słynie z dobrej kuchni i przemiłych gospodarzy. I tu prowadzone są warsztaty, na których nauczycie się między innymi, jak samodzielnie zrobić ramkę – podstawowy element wyposażenia każdego ula.

Siedlisko Pasieka

Każdy, kto pragnie być ze sprawami pszczół na bieżąco, niech skorzysta z darmowego poradnika przygotowanego przez Greenpeace:  Projekt pszczoła. Podpowiada on na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów w sklepie spożywczym lub ogrodniczym, tak by nasze decyzje nie szkodziły pszczołom.

Magnolia Roots

Koniecznie wypróbuj przepis na ciasteczka w kształcie plastra miodu!

A Beautiful Mess

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.