[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Mary Poppins powróciła. Te z Was, które mają ochotę na błogi powrót do dzieciństwa, niech śpieszą do kina, nie koniecznie z dziećmi.

***

 

Mary Poppins po 54 latach powraca na ekrany w pięknym stylu. Już ni Julie Andrews, a Emily Blunt wciela się w rolę znanej wszystkim niani. Nie boimy się powiedzieć, że jest prawie idealny pod każdym względem.

DISNEY NOWY ROZDZIAŁ

Spodziewałam się kolejnej dziecinnej produkcji Disney’a, a zobaczyłam musical, który bawi, śmieszy i dostarcza tej pozytywnej energii, która dodaje skrzydeł. Jeśli masz ochotę na klasykę, nie spotkasz jej w kinowej sali. Rob Marshall, autor takich produkcji jak Tajemnica Lasu, czy Chicago podszedł do Mary Poppins z zupełnie innej strony.

POWRÓT DO LAT 30-TYCH

I tak przenosimy się do lat 30-tych, poznając troski i kłopoty rodziny Banks, do której z pomocą przybywa Mary Poppins. Ma głowę pełną pomysłów, dobrych rad jak wesprzeć rodzinę w trudnych chwilach. I choć zdaje nam się, że jest surowa, wymagająca i niezwykle brytyjska, wprowadza odrobinę magi do tej zasmuconej rodziny. Utkwiła mi w pamięci również rola Świetlika Jack’a, w którą wcielił się Lin-Manuel Miranda, gwiazda Broadwayu. Jego werwa, uśmiech i sposób bycia udziela się widzom również. Razem z Mary Poppins stworzyli duet idealny, duet, który przypomina nam, że każda z nas znajdzie w sobie dziecko. 

AMBITNA OBSADA

Mary Poppins to także szereg cudownych aktorów, dla których warto wybrać się do kina. Epizod ze starą dobra Meryl Streep w roli kuzynki Topsy, powoduje, że uśmiech sam ciśnie się na buzię. Meryl jest w swojej roli barwna, żywiołowa, a scena z jej udziałem jest zdecydowanie wisienką na torcie. 

Mary Poppins z 1964 roku zdobył 6 Oskarów, wersja z 2018 już ma na swoim koncie liczne nagrody. Trzymam mocno kciuki, żeby poszli jeszcze dalej.

Nie będę Wam zdradzać całej fabuły, bo mam nadzieję, że wybierzecie się z miłą chęcią do kina. Warto poświęcić 2 godziny swojego tygodnia na wyprawę do Londynu oczami Mary Poppins.


Autor: Bogna Bojanowska

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.