Suplementy dla Twojej urody

Dowiedz się czym się kierować wybierając suplementy wspierające urodę. Bądź zdrowa i piękna.

suplementy

SKLEP

Piękno kryje się we wnętrzu kobiety. Nie chodzi tylko o piękno duszy, ale i to, które dostrzegamy gołym okiem. Skóra, włosy, paznokcie lśnią dzięki temu, jak je traktujemy… od środka.

Suplementy dla Twojego piękna

Czym się kierować wybierając suplementy wspierające urodę? Jednym z najlepszych kryteriów są twarde dane zweryfikowane przez naukowców. Dzięki temu unikniemy częstego testowania na sobie chwilowych trendów, przejściowych, modnych składników, które nie zawsze są w stanie przetrwać próbę czasu. Weźmy pod lupę choćby skórę. Jej niezbędnymi budulcami są kwas hialuronowy i kolagen. Za prawidłową produkcję kolagenu odpowiada między innymi witamina C. Skoro więc potwierdzają to wieloletnie badania naukowe, to dlaczego nie skorzystać z takiej wiedzy?

Suplement diety z laboratorium Solgar

Tym tropem poszli eksperci tworzący skład produktów w firmie Solgar. Sięgnęli po opatentowany kompleks BioCell Collagen®. Dlaczego akurat ten? Właśnie dlatego, że proces produkcji tego składnika jest skierowany na stworzenie łatwo wchłanialnych, niewielkich cząsteczek. W ten sposób powstał suplement diety Kwas Hialuronowy Kolagen Kompleks, który zawiera naturalnie występującą macierz kwasu hialuronowego (10%), depolimery­zowany siarczan chondroityny (20%) i kolagen typu II (70%). Aby skorzystać ze wzorów natury, czyli procesów które zachodzą w samym organizmie, dodano także witaminę C w postaci l-askorbinianu wapnia.

suplementy
Suplement diety / Kwas hialuronowy

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Piękno ukryte w algach

Innym składnikiem diety, który może pomóc naszej urodzie jest Astaksantyna. To naturalny pigment, który odpowiada na przykład za kolor mięsa łososia, czy różowy odcień piór flaminga. Źródłem mogą być algi Haematococcus pluvialis, którymi żywią się skorupiaki połykane przez flamingi, czy łososie. Algami może też żywić się… skóra człowieka. Oczywiście trochę w przenośni, bo to my musimy dostarczyć ja na przykład w postaci suplementu diety Astaksantyna. Może mieć ona wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Wpływa bowiem na zmniejszenie zmarszczek oraz suchości i szorstkości skóry, a także zwiększenie poziomu jej nawilżenia i elastyczności.[1]. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, wpływa na zmniejszenie utleniania lipidów w skórze oraz zmniejszenie złuszczania warstwy rogowej skóry, które nasila się z wiekiem.[2]

suplementy
Suplement diety / Astaksantyna

Selen dla włosów i paznokci

Idąc nadal tropem nauki. Odkrywamy na nowo selen. To ważny składnik naszej diety. Oprócz wielu różnych procesów w jakich bierze on udział pod naszą skórą jest pomoc w zachowaniu zachować zdrowych włosów i paznokci. Tyle, że selen pochodzący z drożdży może być nieodpowiedni dla częścio alergików. Solgar sięgnął więc po formę nie zawierającą drożdży: L-selenometioninę. W ten sposób powstał suplement diety Selen 100 mcg.

suplementy

Suplement diety / Selen

W ten sposób możemy się przekonać o tym, że myśląc o urodzie, warto też sięgnąć po składniki, które są odpowiednio przebadane i stoją za nimi lata doświadczeń ekspertów zajmujących się funkcjonowaniem ludzkiego ciała. Piękno kryje się bowiem w każdej komórce.

  1. Yamahita E. The Effect of a dietary supplement containing astaxanthin on skin condition. Carotenoid Sci. 2006;10:91–95.
  2. Chalyk N.E. i wsp., Continuous astaxanthin intake reduces oxidative stress and reverses age-related morphological changes of residual skin surface components in middle-aged volunteers. Nutr. Res. 2017;48:40–48.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Solgar.

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.