Joga twarzy – joga piękna

Joga twarzy to sposób na piękny i młody wygląd. Wprowadź w życie nasze podpowiedzi, przekonaj się do jogi twarzy i ciesz się młodszym wyglądem.

Autor:  Marta Kucińska

joga twarzy

SKLEP

Joga Twarzy – sposób na młodość

O piękny i młody wygląd dbasz raczej od święta, wklepując kremy czy wykonując zabiegi. A to właśnie drobne, codzienne nawyki, których nawet nie zauważasz, z czasem sprawiają, że twoja twarz wygląda dojrzalej, niż mogłaby wyglądać, a ciało traci sprężystość wcześniej, niż się spodziewasz.

Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, podpowiem ci jak zmienić nawyki na lepsze, by dobrze wyglądać, a przede wszystkim doskonale czuć się w swoim ciele.

 

magazyn dla mam
jak wzmocnić odporność

Nie mamy wpływu na to, że czas upływa i nie ma dla nas litości. 

Można jednak wyróżnić kilka grymasów, nad którymi możem próbować zapanować.

Zanim przejdę do wyliczania kolejnych grzeszków, które na co dzień popełniamy wobec siebie samych, sprawiając, że skóra traci jędrność, a na twarzy powstają zmarszczki czy bruzdy niezwiązane z upływającym czasem, powiem ci, skąd wiem o nich aż tyle. W przypadku twarzy to nie kościec – jak ma to miejsce w reszcie ciała – jest rusztowaniem dla mięśni, a skóra! Gdy ta starzeje się z wiekiem i traci swoją jędrność, staje się obciążona masą mięśniową, przez co dodatkowo ulega rozciągnięciu. Mięśnie też tracą siłę i masę, a ponadto ciągną skórę w dół pod wpływem siły grawitacji, a przez to, że są do niej przytwierdzone, mają wpływ na jej wygląd.

O piękny i młody wygląd dbasz raczej od święta, wklepując kremy czy wykonując zabiegi. A to właśnie drobne, codzienne nawyki, których nawet nie zauważasz, z czasem sprawiają, że twoja twarz wygląda dojrzalej, niż mogłaby wyglądać, a ciało traci sprężystość wcześniej, niż się spodziewasz. Czerpiąc z wiedzy i doświadczenia, podpowiem ci jak zmienić nawyki na lepsze, by dobrze wyglądać, a przede wszystkim doskonale czuć się w swoim ciele. Niektóre z czasem i pod wpływem złych nawyków ulegają permanentnemu przykurczowi – i to właśnie to zjawisko jest przyczyną zmarszczek takich jak lwia zmarszczka czy kurze łapki i nie tylko. Źródłem tego, co chcę ci przekazać, jest praktyka – moja własna, innych kobiet, ale przede wszystkim płynąca z wielowiekowej tradycji. Zgłębiam jogę twarzy – japońską metodę treningu twarzy polegającą na holistycznym podejściu do ciała, łączącą elementy ćwiczeń z odpowiednim oddechem, postawą ciała, elementami diety oraz nauką świadomej mimiki. Praktykuję, prowadzę warsztaty grupowe i zajęcia indywidualne. Dlaczego? Bo joga twarzy działa!

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Staw czoło zmarszczkom

Z czasem organizm się starzeje, skóra traci jędrność, staje się wiotka, pokrywa się zmarszczkami i przebarwieniami – to naturalne zjawiska. Nie mamy wpływu na to, że czas upływa i nie ma dla nas litości, ale można wyróżnić kilka grymasów, nad którymi możem próbować zapanować, a które sprawiają, że twarz przecinają nieestetyczne zmarszczki i bruzdy. Często nieświadomie marszczymy czoło, co powoduje stałe napięcie, a z czasem coraz gorsze rozkurczanie mięśni czołowych i powstawanie zmarszczek poziomych czy  lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami. Gdy mrużymy oczy – z powodu złego dopasowania lub braku koniecznych szkieł korekcyjnych czy niewłaściwej ochrony przed promieniami słonecznymi – powstają tzw. kurze łapki. Nie zawsze pamiętamy o tym, by kontrolować mimikę, trudno zresztą robić to, gdy razi nas słońce, mamy zbyt mocne lub zbyt słabe szkła korekcyjne, zamyślimy się, zdenerwujemy… Najłatwiej byłoby powiedzieć sobie: „nie marszcz czoła”, „nie mruż oczu”, ale nie jest to takie proste. W jodze twarzy nie chodzi o to, by w 100% pozbyć się spontanicznych reakcji, ale o to, by zdać sobie sprawę ze zgubnego nawyku, rozluźnić mięśnie i usunąć ich napięcie. Jest kilka skutecznych ćwiczeń, które pozwolą wygładzić zmarszczki na czole i wokół oczu, a także zapobiec powstawaniu kolejnych. Pierwsze, najłatwiejsze z nich, to delikatne opukiwanie tego rejonu twarzy opuszkami palców. Inne – ulubione wielu pań – to uśmiech. Dzięki niemu czoło jest gładkie, a brwi oddalone są od siebie, zbliżone bardziej do skroni niż do siebie nawzajem. Jest jeszcze coś – uśmiech posłany znajomym i nieznajomym potrafi nie tylko nadać twarzy młodszy wygląd, lecz także poprawić humor!ej wartości.

Piękniej we śnie!

Śpisz na boku lub na brzuchu? Jeśli należysz do 70% ludzi na świecie, którzy na to pytanie udzielą odpowiedzi twierdzącej – nie jest dobrze! Postaraj się zmienić ten nawyk, bo ma on bardzo negatywny wpływ na wygląd twarzy. Leżąc w ten sposób przez kilka godzin, dosłownie miażdżysz twarz i zagniatasz skórę. Sposób spania wpływa na wygląd twarzy, a zmarszczki senne, które utrwalają się podczas nocnego spoczynku, bardzo często mylone są z tymi, które powstają z powodu naturalnego starzenia się skóry. Ucisk, który wywołuje pozycja snu, prowadzi nie tylko do marszczenia i ugniatania skóry, lecz także do gorszego krążenia limfy i obrzęków. Zmarszczki senne to problem dotyczący zarówno twarzy, jak i dekoltu oraz szyi – u pań śpiących na boku i na brzuchu wcześniej pojawiają się na nich mało estetyczne, pionowe linie. U młodych osób znikają po kilku minutach od wstania z łóżka, ale z wiekiem zaczynają zaznaczać się trwalej, aż przybierają postać głębokich i trwałych bruzd. Wyjść naprzeciw temu wyzwaniu pomoże z pewnością joga twarzy, ale nie tylko – warto zainteresować się także masażami tej (zaniedbywanej często w tym zakresie) części ciała, które pobudzą tkankę do naturalnych procesów regeneracyjnych. Skóra będzie lepiej ukrwiona, a fibroblasty zaktywizowane do wytwarzania kolagenu. Polecam także specjalne poduszki przeciwzmarszczkowe. Są zaprojektowane tak, by bez zmiany nawyków umożliwiać wygodny sen, a jednocześnie chronić twarz przed sennymi zmarszczkami. Poduszki te są wycięte tak, by stanowić wygodną podporę dla czoła, żuchwy i odcinka szyjnego, jednocześnie sprawiając, że przy zmianie ułożenia ciała skóra twarzy nie jest uciśnięta.

Marta Kucińska – joginka, konsultantka ajuwerdy III stopnia, certyfikowany nauczyciel jogi twarzy wg. japońskiej metody Face yoga Method opracowanej przez Fumiko Takatsu. Wie wszystko o odmładzaniu poprzez dietę i styl życia oraz wzmacnianie energii życiowej. Organizuje szkolenia w całej Polsce i prowadzi bloga jogapiekna.com

magazyn dla mam

podobne artykuły

magazyn dla mamy

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.