Początek roku szkolnego to dla wielu mam emocjonalny moment. Szczególnie tych, które swoje maluchy do szkoły zaprowadzają po raz pierwszy. Kompletowanie wyprawki może ten niepokój umilić. Piękne nowe tornistry, piórniki i czyste kartki zeszytów sprawiają, że każdy wrzesień to ekscytujący początek czegoś nowego.

***

W tym roku w plecakach pierwszoklasistów po raz pierwszy znajdą się produkty poznańskiego duetu projektowego Suska & Kabsch. Marka powstała z inicjatywy licealnych przyjaciółek – Asi Suska i Marty Kabsch.

Wszystko zaczęło się od kartek okolicznościowych – opowiada jedna z założycielek marki, Marta. Przy każdej możliwej okazji, urodzinach znajomych czy ślubach, miałam problem, żeby kupić estetyczną i nowoczesną kartkę do życzeń. Postanowiłyśmy z Asią stworzyć własne projekty. Przez pierwszy rok była to raczej hobbystyczne zajęcie i kartki sprzedawałyśmy głównie znajomym. Na początku 2018 roku ruszył sklep internetowy, a w połowie roku nasze produkty zaczęły pojawiać się w sklepach w całej Polsce.

Zeszyty Suska & Kabschzeszyty od Suska & Kabsch Zeszyty Suska & Kabsch Zeszyty Suska & Kabsch

Do kartek okolicznościowych we wzory projektowane przez Asię – graficzną siłę Suska & Kabsch, szybko dołączyły notesy. Potem pojawił się pomysł na eksperymentalny projekt dedykowany dzieciom.

Nasza przyjaciółka, nauczycielka najmłodszych klas jednej z poznańskich podstawówek, podpowiedziała nam, że coraz częściej w pierwszych klasach sięga się po zeszyty w formacie A4 – opowiada Marta. Daje to dzieciom możliwość bardziej swobodnej pracy i wklejania dodatkowych materiałów. Okazało się, że na rynku brakuje zeszytów do nauki pisania tej wielkości. Zainteresował nas ten temat i zaprojektowałyśmy kolekcję brulionów, zadrukowanych w środku w trójlinię.

Zeszyty w formacie A4 szczególnie chętnie wykorzystywane są w szkołach, które wprowadziły nauczanie zgodne z zasadami oceniania kształtującego. Jest ono skupione na samym procesie uczenia się, a nie osiąganiu wyników prezentowanych w formie ocen sumujących. Plan nauki jest na bieżąco modyfikowany, dostosowywany do umiejętności dziecka i szybkości robienia postępów. Nauczyciel bardzo jasno określa kryteria, według których oceni pracę ucznia (tzw. “nacobezu” – “na co będę zwracał uwagę”). Uczeń razem z nauczycielem definiuje cele kolejnych etapów nauki. W zeszytach Suska & Kabsch, wewnątrz okładki, zaprojektowano miejsce na notatki pomocne w tym procesie.

W ofercie “Back to School” przygotowanej przez Asię i Martę znalazły się cztery wzory okładek z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi m.in. dżunglę czy morskie głębiny i jej mieszkańców. Pamiętam, jak bardzo lubiłam czas zakupów przed rozpoczęciem szkoły – wspomina Marta. Wybieranie nowych zeszytów, układanie rzeczy w piórniku. Zależało nam, żeby nasze produkty dla dzieci były piękne, ale też wysokiej jakości. Pierwszoklasista, uczący się pisać, z jednego zeszytu korzysta dużo dłużej niż starsze dzieci. Papier, z którego powstały nasze zeszyty jest grubszy niż w szeroko dostępnych artykułach szkolnych, a okładka dodatkowo zabezpieczona jest matową folią.

W przyszłym roku dziewczyny planują rozszerzyć swoją ofertę dla dzieci. Projektowanie dla dzieci to bardzo przyjemne zajęcie – mówi Asia. Próbujemy sobie wyobrazić, co same jako dzieci, chciałyśmy mieć w swoich tornistrach, ale polegamy też na opiniach konsultantów. Dzieci znajomych i nasi najmłodsi kuzyni byli aktywnie zaangażowani w ostateczny wybór wzorów, które trafiły do produkcji. Ich zdanie traktujemy bardzo poważnie, to niezwykle wymagający Klienci!


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.