Początek roku szkolnego to dla wielu mam emocjonalny moment. Szczególnie tych, które swoje maluchy do szkoły zaprowadzają po raz pierwszy. Kompletowanie wyprawki może ten niepokój umilić. Piękne nowe tornistry, piórniki i czyste kartki zeszytów sprawiają, że każdy wrzesień to ekscytujący początek czegoś nowego.

***

W tym roku w plecakach pierwszoklasistów po raz pierwszy znajdą się produkty poznańskiego duetu projektowego Suska & Kabsch. Marka powstała z inicjatywy licealnych przyjaciółek – Asi Suska i Marty Kabsch.

Wszystko zaczęło się od kartek okolicznościowych – opowiada jedna z założycielek marki, Marta. Przy każdej możliwej okazji, urodzinach znajomych czy ślubach, miałam problem, żeby kupić estetyczną i nowoczesną kartkę do życzeń. Postanowiłyśmy z Asią stworzyć własne projekty. Przez pierwszy rok była to raczej hobbystyczne zajęcie i kartki sprzedawałyśmy głównie znajomym. Na początku 2018 roku ruszył sklep internetowy, a w połowie roku nasze produkty zaczęły pojawiać się w sklepach w całej Polsce.

Zeszyty Suska & Kabschzeszyty od Suska & Kabsch Zeszyty Suska & Kabsch Zeszyty Suska & Kabsch

Do kartek okolicznościowych we wzory projektowane przez Asię – graficzną siłę Suska & Kabsch, szybko dołączyły notesy. Potem pojawił się pomysł na eksperymentalny projekt dedykowany dzieciom.

Nasza przyjaciółka, nauczycielka najmłodszych klas jednej z poznańskich podstawówek, podpowiedziała nam, że coraz częściej w pierwszych klasach sięga się po zeszyty w formacie A4 – opowiada Marta. Daje to dzieciom możliwość bardziej swobodnej pracy i wklejania dodatkowych materiałów. Okazało się, że na rynku brakuje zeszytów do nauki pisania tej wielkości. Zainteresował nas ten temat i zaprojektowałyśmy kolekcję brulionów, zadrukowanych w środku w trójlinię.

Zeszyty w formacie A4 szczególnie chętnie wykorzystywane są w szkołach, które wprowadziły nauczanie zgodne z zasadami oceniania kształtującego. Jest ono skupione na samym procesie uczenia się, a nie osiąganiu wyników prezentowanych w formie ocen sumujących. Plan nauki jest na bieżąco modyfikowany, dostosowywany do umiejętności dziecka i szybkości robienia postępów. Nauczyciel bardzo jasno określa kryteria, według których oceni pracę ucznia (tzw. “nacobezu” – “na co będę zwracał uwagę”). Uczeń razem z nauczycielem definiuje cele kolejnych etapów nauki. W zeszytach Suska & Kabsch, wewnątrz okładki, zaprojektowano miejsce na notatki pomocne w tym procesie.

W ofercie “Back to School” przygotowanej przez Asię i Martę znalazły się cztery wzory okładek z kolorowymi ilustracjami przedstawiającymi m.in. dżunglę czy morskie głębiny i jej mieszkańców. Pamiętam, jak bardzo lubiłam czas zakupów przed rozpoczęciem szkoły – wspomina Marta. Wybieranie nowych zeszytów, układanie rzeczy w piórniku. Zależało nam, żeby nasze produkty dla dzieci były piękne, ale też wysokiej jakości. Pierwszoklasista, uczący się pisać, z jednego zeszytu korzysta dużo dłużej niż starsze dzieci. Papier, z którego powstały nasze zeszyty jest grubszy niż w szeroko dostępnych artykułach szkolnych, a okładka dodatkowo zabezpieczona jest matową folią.

W przyszłym roku dziewczyny planują rozszerzyć swoją ofertę dla dzieci. Projektowanie dla dzieci to bardzo przyjemne zajęcie – mówi Asia. Próbujemy sobie wyobrazić, co same jako dzieci, chciałyśmy mieć w swoich tornistrach, ale polegamy też na opiniach konsultantów. Dzieci znajomych i nasi najmłodsi kuzyni byli aktywnie zaangażowani w ostateczny wybór wzorów, które trafiły do produkcji. Ich zdanie traktujemy bardzo poważnie, to niezwykle wymagający Klienci!


Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.