Odparzenia delikatnej skóry dziecka, przeziębienie, miejscowe zaczerwienienia na ciele dziecka… To tylko wybrane dolegliwości i efekt nauki wkładanej nam przez lata do głowy przez boga ducha niewinne mamy i babcie, które ubierały nas od stóp do głów, często nie zwracając uwagi na temperaturę na zewnątrz. Na szczęście od tego czasu sporo się zmieniło.

***

Obecnie komfort i wysoka jakość tekstyliów oraz edukacja dookoła nich jest bardzo ważna. Szukamy najlepszych rozwiązań dla nas i dla naszych dzieci. Poszukujemy produktów, które spełniają nie jeden, a kilka kryteriów, które w życiu codziennym ułatwiają nam funkcjonowanie. Szukając materiału idealnego, zależy nam, żeby taki materiał oddychał, regulował temperaturę ciała malucha, chłoną wilgoć i do tego był cudowny w dotyku. I jeszcze, żeby posiadał właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

Takim właśnie materiałem jest muślin. Jest to jedna z najczystszych, najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Otwarty splot i niezwykła lekkość tego materiału mają wpływ na jego “oddychalność” – zmniejszającym tym samym ryzyko przegrzania dziecka i zapewniając odpowiedni poziom ciepła. Muślin tkany jest najczęściej z jedwabiu, bawełny lub wełny. Odporny na wielokrotne pranie, po każdym wyjęciu z pralki zyskuje na miękkości.

Muślin idealnie sprawdzi się do otulania delikatnej skóry naszego dziecka. Tak naprawdę jest to niezbędny element każdej wyprawki! W pierwszych miesiącach po narodzinach, zapewni maluchowi spokojny i długi sen. Ciasne zawinięcie dziecka w otulacz muślinowy pomoże ukoić jego zmysły i ukołysać do snu. Jest bowiem odtworzeniem warunków, do których przywykło, przebywając w łonie matki.

W późniejszym czasie otulacz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest kocyk do przykrycia (np. do wózka), lub jako ręcznik (materiał muślinowy chłonie 15 razy szybciej niż tradycyjna bawełna i dużo szybciej odprowadza wilgoć), bądź jako pielucha tetrowa. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że mimo iż samo otulanie przydatne jest najczęściej w pierwszych miesiącach życia, to sam otulacz może posłużyć nam dużo dłużej – w innej roli.

Idealny otulacz muslinowy wprowadziła właśnie na rynek polska marka Effiki, która od 2010 oferuje najwyższej jakości produkty tekstylne dla dzieci. Otulacz posiada certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje bezpieczeństwo używania produktu i występuje w dwóch rozmiarach, co ułatwia owijanie dziecka w różnym wieku: 70 x 70 cm – 3 – pak i 115 x 115 cm – 2 – pak oraz w dwóch ekskluzywnych wersjach kolorystycznych, szaro – różowej i szaro – niebieskiej. Zaletą otulacza jest jego trwałość, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać niezliczone ilości prania i może pozostać z dzieckiem na dłużej. Produkt nawet po długim użytkowaniu zachowuje swoje właściwości oraz kolor.

tekstylia dla dzieci


Mat.pras

Zapisz się na newsletter

gazeta dla mam

No.14 MINT | świąteczne wydanie już jest!

Magazyn MINT to poradnik dla mam o charakterze lifestylowym. MINT to nie tylko portal, który codziennie dostarcza porcji inspiracji dla mamy i dziecka. To także drukowany kwartalnik stworzony dla chwili relaksu. Poczuj miętę do MINT.

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.