Odparzenia delikatnej skóry dziecka, przeziębienie, miejscowe zaczerwienienia na ciele dziecka… To tylko wybrane dolegliwości i efekt nauki wkładanej nam przez lata do głowy przez boga ducha niewinne mamy i babcie, które ubierały nas od stóp do głów, często nie zwracając uwagi na temperaturę na zewnątrz. Na szczęście od tego czasu sporo się zmieniło.

***

Obecnie komfort i wysoka jakość tekstyliów oraz edukacja dookoła nich jest bardzo ważna. Szukamy najlepszych rozwiązań dla nas i dla naszych dzieci. Poszukujemy produktów, które spełniają nie jeden, a kilka kryteriów, które w życiu codziennym ułatwiają nam funkcjonowanie. Szukając materiału idealnego, zależy nam, żeby taki materiał oddychał, regulował temperaturę ciała malucha, chłoną wilgoć i do tego był cudowny w dotyku. I jeszcze, żeby posiadał właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.

Takim właśnie materiałem jest muślin. Jest to jedna z najczystszych, najprostszych i najdelikatniejszych tkanin. Otwarty splot i niezwykła lekkość tego materiału mają wpływ na jego “oddychalność” – zmniejszającym tym samym ryzyko przegrzania dziecka i zapewniając odpowiedni poziom ciepła. Muślin tkany jest najczęściej z jedwabiu, bawełny lub wełny. Odporny na wielokrotne pranie, po każdym wyjęciu z pralki zyskuje na miękkości.

Muślin idealnie sprawdzi się do otulania delikatnej skóry naszego dziecka. Tak naprawdę jest to niezbędny element każdej wyprawki! W pierwszych miesiącach po narodzinach, zapewni maluchowi spokojny i długi sen. Ciasne zawinięcie dziecka w otulacz muślinowy pomoże ukoić jego zmysły i ukołysać do snu. Jest bowiem odtworzeniem warunków, do których przywykło, przebywając w łonie matki.

W późniejszym czasie otulacz sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest kocyk do przykrycia (np. do wózka), lub jako ręcznik (materiał muślinowy chłonie 15 razy szybciej niż tradycyjna bawełna i dużo szybciej odprowadza wilgoć), bądź jako pielucha tetrowa. To właśnie ta uniwersalność sprawia, że mimo iż samo otulanie przydatne jest najczęściej w pierwszych miesiącach życia, to sam otulacz może posłużyć nam dużo dłużej – w innej roli.

Idealny otulacz muslinowy wprowadziła właśnie na rynek polska marka Effiki, która od 2010 oferuje najwyższej jakości produkty tekstylne dla dzieci. Otulacz posiada certyfikat Oeko-Tex, który gwarantuje bezpieczeństwo używania produktu i występuje w dwóch rozmiarach, co ułatwia owijanie dziecka w różnym wieku: 70 x 70 cm – 3 – pak i 115 x 115 cm – 2 – pak oraz w dwóch ekskluzywnych wersjach kolorystycznych, szaro – różowej i szaro – niebieskiej. Zaletą otulacza jest jego trwałość, dzięki czemu jest w stanie wytrzymać niezliczone ilości prania i może pozostać z dzieckiem na dłużej. Produkt nawet po długim użytkowaniu zachowuje swoje właściwości oraz kolor.

tekstylia dla dzieci


Mat.pras

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.