„Apetyczna książka
dla całej rodziny”

Książka Darii Rybickiej i Katarzyny Bonczek „Apetyczna książka dla całej rodziny” to niecodzienna opowieść o tym, jak codziennie jeść zdrowo, mądrze i smacznie.

Książka jest solidną porcją wiedzy o prawidłowym komponowaniu codziennych posiłków, zaczynając od diety mamy karmiącej piersią, przez rozszerzanie diety niemowlaka po zdrowe gotowanie dla wszystkich członków rodziny. Nie jest to jednak książka kucharska czy typowy poradnik dietetyczny. „Apetyczna” jest wciągającą historią, którą czyta się jednym tchem, a informacje o zdrowym żywieniu i szybkie, smakowite przepisy same układają się z głowie czytelnika.

Narracja książki oparta jest na przyjacielskiej rozmowie Autorek, w którą wplatają swoje rodzicielskie doświadczenia, najnowsze doniesienia naukowe, wyjaśniają dietetyczne zalecenia i podają praktyczne wskazówki. Bazując na doświadczeniu i sprawdzonych zasadach dietetyki Autorki przekonują, że każdy może łatwo i racjonalnie planować posiłki, czerpiąc radość i zdrowie ze smacznej diety. W treści książki znajdują się również szybkie, pomysłowe przepisy na apetyczne i odżywcze dania oraz odpowiedzi na częste żywieniowe dylematy, np. czym zastąpić produkty mleczne, jakie tłuszcze wybierać, co podawać dziecku, czy można jeść pieczywo, jak podejść do zaleceń diety bezglutenowej lub jak przygotować wartościowe śniadanie i kolację.

Książka powstała w oparciu o zagadnienia i pytania, które często nurtują moich pacjentów oraz czytelników profilów social media. Zależało mi, aby uporządkować dietetyczne tematy i wyjaśnić większość wątpliwości, kierując się nauką, zdrowym rozsądkiem i nie ulegając dietetycznym modom – wyjaśnia Daria Rybicka. – „Nasza książka to kompendium wiedzy. Jest zarówno merytoryczna jak i praktyczna, i jestem przekonana, że każdy znajdzie w niej kulinarną inspirację dla siebie.” – dodaje Rybicka.

Nietuzinkowy, przystępny i przyjazny sposób podania dietetycznych informacji sprawia, że czytelnik z pewnością poczuje, iż gotowanie dla całej rodziny wcale nie musi być trudne ani czasochłonne.

„Pragniemy pokazać, że w każdej kuchni może być zdrowo, pięknie i smacznie, a proste rozwiązania są naprawdę wystarczająco dobre” – przekonują Daria Rybicka i Katarzyna Bonczek. – „Jeśli chcesz jeść zdrowo, zadbać o dietę całej rodziny, jeśli planujesz rozszerzenie diety swojego dziecka, jeżeli chcesz wrócić do formy po ciąży, jeśli chcesz gotować prosto, pysznie, błyskawiczne – ta książka jest dla Ciebie” – zachęcają Autorki.

„Apetyczna książka” to solidna porcja wiedzy i prawidłowym odżywianiu, ale także pomysły na proste i zdrowe dania dla całej rodziny. Wszystko na bazie prostych produktów w łatwej do przygotowania wersji. Dokładnie tak jak lubisz najbardziej!

 

 

 

 

 

Mat.pras.

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.