Czym jest nawyk? W psychologii to powtarzalna, zautomatyzowana czynność (reakcja), którą nabywa się poprzez powtarzanie. Wprowadzenie nowego nawyku w życie w praktyce wynosi około 30 dni. Mądrze wyrobiony nawyk, jest odporny na stany emocjonalne i nastroje przez co działa nawet, gdy bardzo nam się nie chce, przez co łatwo utrzymuje się kurs, który sobie obrałyśmy. Jesteś zatem gotowa wprowadzić same dobre nawyki do swojego życia?

***

1/ Codziennie staraj się wysypiać i wstawać o tej samej porze. Ostatnie badania stwierdziły, że odsypianie w weekendy powoduje rozregulowanie zegara biologicznego.

2/ Przed ostatecznym rozbudzeniem, rozluźnij się i pomedytuj przez 5 minut.

3/ Nie zaczynaj dnia od zaśmiecania głowy wiadomościami czy wpisami na mediach społecznościowych. Pierwsze 3 godziny pracy są najbardziej produktywne, później nadchodzi faza spadkowa, przez co można robić rzeczy nie wymagające zbytniej koncentracji czy kreatywności.

4/ Małpa skacze z gałęzi na gałąź. Jeśli chcesz ją utrzymać w miejscu, daj jej banana. To indyjskie powiedzenie idealnie obrazuje jak działa nasz umysł i jak go okiełznać. Z codzienną gonitwą myśli walcz medytując i ćwicząc koncentrację.

5/ Odpowiednio nawadniaj się w ciągu dnia. (Kawa nie nawadnia!)

6/ W ciągu dnia znajdź chwilę na ćwiczenia rozciągające lub trening.

7/ Zapomnij o multitaskingu, wbrew pozorom wcale nie sprawdza się w życiu i pracy. Skup się na jednej czynności w stu procentach.

8/ Stosuj odpowiednie dla ciebie techniki oddechowe, które dotlenią Twój mózg.

9/ Stwórz grafik działania na konkretny dzień i trzymaj się go konsekwentnie.

10/ Podchodź do wszystkiego z dystansem i humorem. Znajdź sposób by w sytuacji stresowej nie poddać się zdenerwowaniu, które szkodzi na każdej płaszczyźnie.

11/ Codziennie znajdź czas na przyjemność – bujanie w obłokach, dobrą książkę, kawałek ciasta. Jednak zawsze staraj się, by były to wartościowe rozrywki.

12/ Bądź uważna i słuchaj. Nie skupiaj się na tylko na swojej perspektywie.

13/ Jesteś tym, co jesz. Niech nawykiem staną się świadome zakupy. Czytaj i analizuj etykiety.

13/ Naucz się dyscypliny, ale nie przesadnej. Siła charakteru nie wynika z robienia czegoś na przekór sobie, ale z mądrego dążenia do swojej woli. Zacznij ją kształtować, dzięki wprowadzaniu nawyków. Powodzenia!


Zdjęcie: Designed by Freepik

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.