[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Marta Chmielecka. Kobieta wielozadaniowa. Mama piętnastomiesięcznego Franka. Żona. Nauczycielka języka angielskiego. Autorka sklepu internetowego „Pod kloszem”. Artystka. Nade wszystko, niezwykle ciekawa osobowość. Romantyczna i zabawna, delikatna i inspirująca. Fanka roślin.

***

Rozmowa z Martą Chmielecką

Marta, ty mówisz o sobie „mama, artystka, nauczycielka, miłośniczka roślin”. Dokładnie w takiej kolejności?

Zdecydowanie tak. W kwestii bycia mamą nawet nie ma o czym dyskutować. Jestem mamą Franka, który ma piętnaście miesięcy. Nie wyobrażam sobie siebie niebędącej mamą. Artystka i nauczycielka – te dwie rzeczy właściwie postawiłabym na równi z racji tego, że zajmuję się tak samo malowaniem, jak i pracą w szkole jako nauczycielka. Obydwa zajęcia bardzo lubię. Później rzeczy związane z moim hobby, czyli rośliny.

To zacznijmy od roli mamy. Jaka to rola? 

Bardzo przyjemna (śmiech). Wiesz, ja się nie spodziewałam, że w tej roli się odnajdę. Nigdy nie byłam osobą lgnącą do cudzych dzieci i nie wiadomo jak bardzo chcącą się nimi zajmować. Nigdy nie byłam też jakoś nadmiernie zakochana w niemowlętach. Wręcz przeciwnie.

Czym jest dla ciebie rodzina?

Chyba jest wszystkim. Nie chyba, na pewno jest wszystkim. Jest najważniejsza. My na razie tworzymy rodzinę 2+1. Nie mówię, że to koniec. Rodzina daje mi ogromne oparcie, zarówno mąż, jak i rodzice, teściowa, czy moje i męża rodzeństwo. Doceniam ich ogromną pomoc. Zawsze mogę na nich liczyć. W kwestii rodziny myślę, że jestem dużą szczęściarą.

Czyli wszystkich masz na miejscu?

Wszystkich mam na miejscu, zgadza się. Ja całe życie mieszkałam w Inowrocławiu, potem na studiach mieszkałam 7 lat w Poznaniu z moim wtedy jeszcze chłopakiem, teraz mężem. Potem wróciliśmy. Mąż dostał pracę, chwilę później ja też dostałam i osiedliliśmy się tu na stałe. Wszyscy na miejscu sporo ułatwiają. Zawsze można młodego podrzucić. Właśnie teraz zresztą jest u moich rodziców, bo przyjechali po niego. Mam dziś trochę pracy i im go sprzedałam (śmiech).

Rozmowa z Martą Chmielecką

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

PRZECZYTAJ CAŁĄ ROZMOWĘ

W MINT NR 7

[/vc_column_text][vc_single_image image=”15318″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://mintmag.pl/produkt/mint-no7/”][vc_single_image image=”15319″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”custom_link” img_link_target=”_blank” link=”https://mintmag.pl/produkt/mint-nr-7-ewydanie/”][vc_column_text]


Autor: Marta Dudziak

Zdjęcia: Daria Klimczuk 

Ilustracje: Marta Chmielecka

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.