Plan sprzątania – pomysł na zorganizowany dom

Plan sprzątania to Twoja pomoc każdego dnia. Marzysz o tym, żeby móc zaprosić Gości do domu o każdej porze? Plan sprzątania pozwoli Ci zapanować nad domowym chaosem prosto i przyjemnie.

plan sprzątania

SKLEP

Dobry plan to dobry początek. Pokażę Ci co robić aby mieć czysty dom i się przy tym nie napracować. Tak, to możliwe. Plan sprzątania to świetne do tego narzędzie. Nauczę Cię jak z niego korzystać.

W tym artykule dowiesz się jak? gdzie? i kiedy sprzątać. Na końcu artykulu będzie czekał na Ciebie prezent do pobrania. Ale uwaga sam prezent bez wiedzy, to już nie to samo. Zatem przeczytaj uważnie artykuł, a dopiero potem zabierz się do działania.

 

Dobry plan, to podstawa!

Plan sprzątania to dobry początek

Utrzymanie porządku w domu, to nie magia. Umiejętne rozplanowanie działań to faktycznie sztuka, ale ja pokażę Ci w jaki sposób możesz przygotować swój plan sprzątania, aby było efektywnie, ale i prosto.

W organizacji domowych obowiązków są bowiem działania, które wykonuję systematycznie w określonym czasie. I to właśnie ta wskazana systematyczność jest kluczem do sukcesu. Pokazywałam Ci już w jaki sposób nawyki mogą pomóc Ci w utrzymaniu czystości w domu, zajrzyj ponownie do artykułu, jeśli chcesz przypomnieć sobie tą wiedzę – KLIKNIJ TU.

Dzisiaj zrobimy plan sprzątania tak, aby powstał nam planner sprzątania.

 

Kiedy sprzątać – czyli podział obowiązków w czasie

W codziennym życiu pewne obszary mam zautomatyzowane i zaplanowane w czasie. Nie jestem maniaczką sprzątania, to dobre rozplanowanie domowych obowiązków sprawia, że mój plan sprzątania działa. 

Przygotowałam dla Ciebie zestawienie, mój plan sprzątania, które stosuję od zawsze, a które świetnie się sprawdza. Ciekawa jestem czy i Tobie taki plan pozwoli na jeszcze lepszą organizację.

plan sprzątania
plan sprzątania
plan sprzątania
plan sprzątania

Wiele osób rozplanowuje podział tych tygodniowych obowiązków na każdy dzień tygodnia tak, aby uniknąć sprzątania przez cały dzień na przykład w weekend. Mój plan sprzątania podyktowany jest stylem naszej codzienności. Nicolas i Matteo trenują zawodowo piłkę nożną i mają treningi każdego dnia. Nasze biuro mieści się w wydzielnej części domu. Zoe chodzi do przedszkola codziennie od 9.00 do 15.00.

Określiliśmy też nasze życiowe priorytety i dopiero wtedy rozplanowaliśmy plan działania. Zależy nam na najbardziej wspólnym czasie, na zdrowiu i korzystaniu z życia. Te wszystkie elementy brałam pod uwagę konstruując plan sprzątania.

W tygodniu stosujemy się do wszystkich złotych nawyków sprzątania – LINK TU i to nasz klucz do sukcesu.

W sobotę,

gdy chłopcy mają rano trening lub mecz, a Zoe cieszy się, że po całym tygodniu może rano spędzać czas u siebie w pokoju na zabawie, ja ustawiam sobie timing 30 minut na sprzątanie łazienek

W piątek,

Michał ustawia odkurzacza samojeżdżący w tryb mopa

W środę,

wieczór prasowania

W tygodniu,

chopcy wybierają dzień na ścieranie kurzy i odkurzanie piętra. Jeśli jeszcze nie czytałaś, zajrzyj koniecznie do artykułu o tym, jakie obowiązki mają dzieci z uwagi na wiek – KLIKNIJ TU

plan sprzątania
plan sprzątania

Moje sprawdzone sposoby i triki na sprzątanie. Plan idealny!

Dobry plan to początek, ale liczy się też wykonanie. Moje sprawdzone sposoby na sprzątanie mają na celu pomóc, lepiej się zorganizować i wykorzystać najlepsze możliwe narzędzia. Sprzątanie to nie kara. Już samo nastawienie ma znaczenie!

Automatyczna pomoc

Korzystam z dobrodziejstw technologii. Samojeżdżacy odkurzacz i mop parowy to mój domowy niezbędnik. Suszarka to nie kaprys, ale oszczędność czasu i przestrzenii zwłaszcza jesienią i zimą. Nigdy natomiast nie chciałabym dostać takiego prezentu. Ale może to być świetny prezent dla naszej rodziny, bo domowe obowiązki to nasze wspólne dobro. W naszym domu to Michał jest specjalistą do wybory tych pomocy. Sprawdza i analizuje pod kątem wydajności, poboru energii i funkcjonalności. Zawsze wybieramy produkt ze zbalansowaną ceną w stosunku do jakości. Wyznajemy zasadę, raz a porządny zakup. Ty kierowaliśmy się również przy wyposażaniu naszego nowego domu.

Babcine sposoby

Chciałabym móc powiedzieć ,,babcine sposoby” w odniesieniu do mojej ukochanej babci. Niestety odeszła gdy była za mała na to, aby uczyć się jak dbać o porządek w domu. Na szczęście ,,babcie sposoy” podpowiadaja mi koleżanki, a nawet moje drogi czyteleniczki. Korzystam z tych rad, i mądrości starszych.

Zapisz się na MINTowy newsletter i odbierz PREZENT - Pomysły na kreatywne zabawy na CAŁY MIESIĄC!

Dołącz do naszej społeczności i poczuj miętę do MINT! Nasz newsletter to gwarancja dobrych treści! Odbierz w prezencie 30 kreatywnych pomysłów na zabawy z dzieckiem, bo to nowa jakość czasu z dzieckiem.

Dobry produkt to podsatwa

Przekonałam się na własnej skórze, że byle jaki produkt to zmora i udręka. Dzisiaj świadomie podchodzę do zakupów i wybieram mądrze. Dobry plan sprzątania to także pomysł na dobry produkt do czyszczenia. Przerobiłam całą gamę, mam swoje ulubione. Takie, których zapach kojarzy mi się z rodzinnym domem. Metodą prób i błędów znalazłam do domu te, które sprawdzają się zawsze. I jestem pozytywnie nakręcona, gdy nawet moje dzieci doceniają jakość wybranych produktów. Obecnie korzystam już tylko z Czystusia i nachwalić się go nie mogę. Jest wydajny i łatwy w użyciu. Mycie okien to czysta przyjemność. 

Wiem, gdzie? co? leży

W moim domu jest przestrzeń na przybory do sprzątania i wszelkie produkty. Nie ma tego dużo, bo poznałam i wiem, co sprawdza się u  nas najlepiej. Szuflady zorganizowane są w taki sposób, aby każdy mógł z nich skorzystać i wiedział co? gdzie? leży. To upraszcza działanie i włącza w plan sprzątania wszystkich domowników. 

Wyznaczam czas na sprzątanie

Nie chcę sprzątać całego dnia. Mam inne pomysły na wykorzystanie czasu. Od zawsze ustawiam sobie minutnik to mój sprawdzany plan na sprzątanie. W zależności od tego co mam do sprzątnięcia, będzie to 15 lub 30 minut. Włączam ulubioną muzykę i ruszam do dzieła. Nigdy nie oszukuję. Po wyznaczonym czasie zakańczam.

Twój plan na sprzątanie do pobrania

Pomyślałam sobie, że możesz przygotować PLAN SPRZĄTANIA dla Twojego domu. Pobierz planner i korzsytaj do woli. Zaangażuj rodzinę i wspólnie zadbajcie o czysty dom. 

plan sprzątania

Artykuł powstał pod patronatem marki Czystuś, której produkty uwielbiamy. Są bowiem przyjazne dzieciom, bezpieczne, wydajne i efektywne w użyciu.

Do sprzątania używamy ich następujących hitów:

  • ADAŚ – czyszczę nim piekarnik po każdym użyciu
  • TYMEK – mój pomocnik w myciu okien
  • WOJTUŚ  – do czyszczenia ścian zwłaszcza na klatce schodowej
  • TOSIA – idealna do sprzątania w domu lodówki
sprzątanie domu
sprzątanie domu

podobne artykuły

magazyn dla mam

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.