Zmieniają się trendy żywieniowe, co rusz świat obiega dobroczynność nowej diety.  Co jakiś czas dochodzą nas komentarze znanych dietetyków, że chleb, a w szczególności białe pieczywo to wróg i należy ograniczać jego spożycie. Bez względu na to jakie obecnie trendy i mody panują jedno jest pewne, śniadanie to podstawa i dobry początek dnia. Bo przecież chcesz dbać o siebie!

I duzi i mali powinni znaleźć czas na pożywny, zdrowy posiłek o poranku. Jedni jedzą od razu po przebudzeniu, inni zasiadają do niego tuż przed startem pracy. Bez względu na Twój wybór powinno być to danie, które da Ci energię na długi poranek. Nie będziemy spekulować czy chleb to zło, czy może warto jeść go rano. Dzisiaj bardziej skupiamy się na tym, aby śniadanie było urozmaicone, a przede wszystkim zdrowe i bogate w odżywcze składniki, które dadzą Ci energię i siłę aż do obiadu.

Czy wiesz, że śniadania pomagają w koncentracji, i prawidłowym funkcjonowaniu mózgu? Gdy nie zjesz go już koło godziny 10:00 szukasz zapewne słodkich przegryzek i jesz zazwyczaj to, co wpadnie Ci pod rękę. Pora zmienić nawyki, bo w Nowym Roku, nowa Ty!

Można zjeść kanapkę, ale czemu nie pójść dalej i poszukać ciekawych, ale prostych w wykonaniu przepisów na śniadanie?

Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia. Lubisz śniadania na słono wybierz wytrawne naleśniki, sałatki z komosą i warzywami, wytrawne koktajle czy jajecznicę. Preferujesz odrobinę słodyczy na dzień dobry sięgnij po kaszę jaglaną z orzechami i owocami, Muesli z jogurtem naturalnym czy też omlet z owocami. Możliwości jest tak wiele, wystarczy po prostu chcieć.

śniadanie bez chleba_1

Nie wdrażaj projektu #śniadaniebezchleba sama, włącz w niego całą rodzinę. Warto wstać 15-20 minut wcześniej, aby miło zacząć dzień. Nie lubisz wstawać rano? Wybierz te przepisy, które można przygotować już wieczorem, a rano jedynie podgrzać, czy dokończyć. Zobaczysz, że wszyscy docenią ten nowy styl i domowy sposób na poranek!

 

Zapisz się na newsletter

MINT MAGazyn online to lifestylowy serwis dla mam. To portal o pozytywnym macierzyństwie i szczęśliwym dzieciństwie. Zajrzyj do nas po codzienną dawkę inspiracji. Poczuj miętę do MINT!

Copyright MINT Project design SHABLON

Pin It on Pinterest

Udostępnij ten artykuł!

Podoba Ci się ten post? Podziel się z nim ze znajomymi i rodziną, udostępniając w wybranym medium.